Сім'я Секрет успіху

Турбота про себе – не шоколадне тістечко. Чому від доброго життя не втікають на відпочинок

Досі переймаєтеся думкою людей, які вас оточують? Живете чужим життям і це ще більше заганяє вас у депресію? Тоді цей текст саме для вас!

Турбота про себе не завжди така, як здається. Іноді це означає, що слід робити дуже неприємні речі – потіти на тренуванні, або сказати неприємній особі, що ви більше не хочете з нею спілкуватися. Знайти іншу роботу, щоб почати нарешті відкладати гроші. Зуміти прийняти себе справжнім, а не брати на себе непосильну ношу, щоб відповідати ідеалу. Бо після цього доведеться все таки влаштовувати собі вимушений відпочинок від цієї реальності за допомогою ванни з піною, глянцевого журналу і відключеного на весь день телефону.

Не виснажуйте себе і не пресуйте

Турбота про себе не повинна бути схожа на відпустку, куди ми їдемо, бо дуже виснажені через постійний внутрішній пресинг.

Справжня турбота про себе – це не ванна з морською сіллю і шоколадний торт. Своє життя слід влаштовувати так, аби не потрібно було постійно від нього тікати.

А це означає, що часто ви таки будете змушені робити ті речі, які вам найменше хочеться робити. Це означає, що вам доведеться визнати свої помилки і вирішити, як будете їх розв’язувати. Не треба себе жаліти. Вам доведеться усвідомити, що
деякі ваші бажання так і не збудуться. Навчіться відпускати те, що потрібно відпустити рано чи пізно. Виберіть щось нове. Хоч, можливо, когось із вашого оточення це засмутить.

Піклуватися про себе – це жити, не копіюючи інших людей, а знайти свою власну стежину, таку, яка, можливо, не підходить іншим, але дуже підходить саме вам.

Піклуватися про себе – це дати собі можливість бути нормальним. Звичайним. Невидатним. Спокійно ставитися до того, що кухня іноді буває брудною, і розуміти, що ідеальна фігура і спілкування з несправжніми друзями – не головні цілі в житті.

Піклуватися про себе – це розібратися в джерелах своєї тривоги: чому вона виникає від того, що ви не реалізуєте свій прихований потенціал?

Турбота про себе – це ще одна річ, якої тепер суспільство чекає від жінок. «Ти точно вибрала правильний фільтр в Інстаграмі, щоб викласти ту розкішну вазу? Свічки, які ти запалила сьогодні ввечері, зроблені вручну чи це лайно, яке пропонує мас-маркет?». Знаєте, як я турбуюся про себе? Замовляю піцу в потертих тренувальних лосинах, але у вас може бути інший спосіб – свій.

Будьте героєм свого життя, а не жертвою

Світ захворів, бо турбота про себе стала споживчим трендом. Якщо ви відчуваєте, що регулярно захоплюєтеся споживчою турботою про себе, це означає, що ви насправді далекі від справжньої турботи про себе. Бо вона має дуже мало спільного з тим, щоб жаліти себе і догоджати собі. Адекватно ставтеся до себе і робіть вибір на користь свого життя в довгостроковій перспективі.

Завантажене до межі метушливе життя, в якому присутні залежності і прокрастинація, не має стосунку до турботи про себе. Справжня турбота про себе – це коли ви перестаєте намагатися «виправити себе» і починаєте піклуватися про себе… і з великою часткою ймовірності виявляєте, що це допомогло вам природним чином розв’язати ті самі проблеми, які ви безнадійно намагалися розв’язати раніше.

Піклуватися про себе – це бути героєм свого життя, а не жертвою. Це означає переглянути все, що у вас є, і так змінити своє повсякденне життя, щоб від нього не потрібно було кудись тікати на відпочинок. Це означає перестати віддавати пріоритет життю, яке здається хорошим, перед життям, яка насправді є хорошим. Перестати зациклюватися на одних цілях, щоб були сили піклуватися про досягнення інших, по-справжньому важливих. Бути чесним, навіть якщо через це не всі на світі будуть вас любити. Зустрітися, нарешті, з власними бажаннями і потребами, переставши настільки сильно залежати від оточення і тривожитися через їх думки і оцінки. Стати особистістю, якою ви хотіли б стати і якою ви покликані стати. Кимось, хто знає: ванна з піною і шоколадне тістечко – це способи отримання задоволення від життя, але зовсім не втеча від життя.

Джерело

Дата публікації: 05.12.2019 img Поділитися