У сучасному світі все більше людей намагається дотримуватися правил здорового харчування та уникати шкідливих продуктів та методів обробки. Але якщо ви вирішили відмовитися від швидких вуглеводів, трансжирів, напівфабрикатів та іншої їжі, яка негативно впливає на організм, не обов’язково ховати сковороду в дальній куточок шафи.
Попри переконання, що здорове харчування — це страви, приготовані шляхом тушкування, варіння чи запікання, їжа з пательні теж може бути не тільки смачною, а й корисною. Головне — правильно підібрати посуд, використовувати здорові компоненти та зменшити кількість олії. У цій статті розповідаємо про топ корисних та смачних страв зі сковороди та про особливості правильного смаження.
Які типи сковорід найкраще підходять для приготування корисної їжі?
Сьогодні на ринку представлені різноманітні види сковорід. Але оскільки healthy lifestyle набирає все більшу популярність, на полицях магазинів з’являється все більше кухонного приладдя, готувати на якому можна без використання олії. Наприклад, на EVA.UA можна замовити такі види сковорід:
- з тефлоновим покриттям;
- гриль;
- з антипригарним покриттям.
За допомогою такого посуду можна готувати смачну й корисну їжу, адже олії чи масла знадобиться мінімальна кількість. До того ж більшість подібних сковорідок можна використовувати як сотейник.
Найкращі корисні страви на сковороді
За допомогою сковороди можна приготувати різноманітні страви, які будуть не лише смачними, а й корисними для здоров’я. Адже на ній можна не лише смажити, але й тушкувати. А якщо посуд керамічний, використовувати його для запікання. На думку дієтологів, найкращими з них є:
- біла риба з овочами;
- овочеве асорті в азійському стилі;
- яєчня-шакшука;
- французький омлет;
- вівсяний млинець;
- куряче філе з фруктами;
- морепродукти з томатами та зеленню;
- рис з овочами;
- овочі-гриль;
- риба-гриль.
Це смачні та корисні страви, які не суперечать принципам здорового харчування та є досить поживними й дієтичними. Щоб вони вдалися, потрібно використовувати якісні інгредієнти, дотримуватися рецепта та не допускати поширених помилок, пов’язаних із використанням сковорідки. Яких саме? Розберімося детальніше.
Не прогріти або перегріти сковороду
Якщо сковорода погано прогріта, продукти, які ви на ній готуєте, пристануть до дна. Але перегрів не менш шкідливий: компоненти страви покриються не золотавою скоринкою, а обвугляться та стануть неїстівними. Тому не радимо готувати їжу на дуже сильному вогні: середнього або трохи більшого ніж середній цілком досить.
Додавати воду
Люди, які тушкують на сковороді-сотейнику, часто добре її нагрівають, а тоді додають воду чи бульйон. Але потрапляння гарячої рідини в розпечену олію чи масло може привести до загоряння, і страву буде зіпсовано.
Багато компонентів одночасно
Якщо на сковороді дуже багато інгредієнтів, зокрема овочів, то вони дадуть сік. Тож якщо ви хочете золотаву скоринку та збереження текстури продуктів, що готуєте, пам’ятайте: між шматочками має бути відстань.
Часто помішувати
Якщо згідно з рецептом постійно помішувати страву не потрібно, не робіть цього. Адже апетитна скоринка, за яку ми так любимо їжу зі сковороди, буде безнадійно зіпсована. Наприклад, котлети чи шніцелі, які ви смажите, оптимально перевертати 1 раз.
Занадто рано додавати прянощі
Часник, цибулю, шматочки імбиру та інших компонентів часто використовують для ароматизації страви та надання їй пікантного смаку. Але якщо додати їх занадто рано, вони згорять та зроблять їжу гіркою. Тож радимо приправляти страву за кілька хвилин до завершення приготування.
Як зменшити кількість олії, якщо ви готуєте на сковороді?
Звісно, є сковороди, на яких можна смажити без олії, наприклад, з антипригарним покриттям. Такий посуд треба розжарити на вогні, а потім викласти компоненти для приготування. Наведемо ще декілька порад, які будуть корисними.
- Перед початком смаження усі продукти потрібно просушувати від вологи за допомогою паперового рушника.
- Смажити та тушкувати їжу треба на невисокій температурі: так вона готуватиметься поступово й не буде сухою чи прісною.
- Використовуйте маринади чи соуси, адже в процесі маринування виділяється сік, який певною мірою замінює собою олію під час смаження.
- Комбінуйте між собою продукти, які виділяють та не виділяють сік. Наприклад, помідори та картоплю, перець і капусту.
Сподіваємося, нам вдалося розвіяти стереотип про те, що готувати смачні та одночасно корисні страви за допомогою сковороди неможливо. Використовуйте якісний посуд, обирайте найкращі компоненти та відбірні продукти та насолоджуйтеся вдалими кулінарними експериментами!