Тече з носа: чому довго не проходить нежить

Причиною тривалого риніту, коли постійно тече з носа, нежить ніяк не проходить, і ліки не допомагають, може бути не тільки застуда.  

Кажуть, якщо нежить лікувати, він минає за тиждень, а якщо не лікувати – то за сім днів. Зазвичай, так і є. Але іноді, навіть попри лікування, з носа тече тиждень, два, три… У цьому разі мова йде про хронічний риніт. Ми пояснимо,  чому і в яких випадках так відбувається, що нежить стає хронічним, а ліки проти нежитю перестають діяти, як лікувати нежить не можна.

Причина №1 – неправильно підібрані препарати

Нежить – настільки банальне і буденне явище, що з таким симптомом люди дуже рідко звертаються до лікарів. Куди простіше і швидше піти в аптеку і придбати краплі чи спрей, який порадить фармацевт. У такому разі є високий ризик, що даний препарат вам просто не підійде. Адже причин нежитю, окрім застуди, може бути багато. Наприклад:

  • алергія (сезонна, на пилові кліщі, холодова тощо);
  • надмірно сухе та запорошене повітря в приміщенні, де ви проводите більшу частину дня;
  • гормональні зміни в організмі: вагітність, клімакс, діабет тощо;
  • крихітне стороннє тіло в носі.

Кожна з цих причин нежитю потребує інакшого лікування та препаратів. В одному випадку ліки будуть ефективними, а в іншому – не дадуть жодного ефекту. Тому щоб не гаяти час і не марнувати гроші, а головне – позбутися проблеми, потрібно звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

тече з носа нежить

Тече з носа – через судинозвужувальні

Судинозвужувальні краплі та спреї дійсно допомагають швидко зупинити нежить. Але в інструкції до більшості з них вказано, що препарат можна використовувати не більше 3-5 днів! Інакше є ризик набути так званий медикаментозний риніт. У такому разі люди скаржаться на хронічний нежить, хронічний риніт.

Судинозвужувальні препарати звужують кровоносні судини носа. Завдяки цьому зменшується набряк слизової оболонки, зникає закладеність носа.

Але такі ліки мають низку мінусів. Судини досить швидко звикають до дії препарату і перестають на нього реагувати. А по-друге, відвикають звужуватися самостійно — їм потрібні ліки. Виходить замкнене коло: ніс не може позбутися закладеності сам, а судинозвужувальні засоби більше не допомагають. В результаті люди часто починають збільшувати дозу препарату і застосовують його частіше. І в результаті не можуть обійтися без ліків.

Якщо ви довго користуєтеся певним судинозвужувальним препаратом і помітили, що у вас розвинулося до нього звикання, застосовувати його доводиться все частіше, а без нього обійтися не можете – якнайшвидше зверніться до лікаря.

Сік цибулі та інші народні засоби

Цибуля дійсно допомагає при закладеності носа. Але йдеться лише про вдихання запаху цибулі, але в жодному разі не про цибулеві краплі в ніс! Потрібно нарізати кілька цибулин, покласти на тарілку і поставити у кімнаті.

Закрапувати ніс соком цибулі від нежитю – погана ідея! Слизова оболонка носоглотки дуже чутлива. Їдкий сік цибулі може її пошкодити або пересушити, позбавивши організм природного захисту від інфекцій. А це означає, що хвороба затягнеться і далі з носа тече.

Це стосується й інших народних рецептів, як-то лимонного соку, розчину господарського мила тощо. Використовуючи їх, ви робите впевнений крок до хронічного риніту.

Від використання цибулевого соку краще відмовитися. А подразнена слизова носа потребує зволоження. Для цього потрібно подбати, щоб у приміщенні було вологе повітря. Достатньо намочити рушник і розвісити у кімнаті. Також варто кілька разів на день промивати ніс сольовим розчином. Його можна купити в аптеці або зробити власноруч, розчинивши у склянці води 0,25 ч. ложки солі.

Тече з носа через надто сухе повітря

Якщо вологість повітря недостатня, страждає слизова: у носі утворюється надмірна кількість слизу, щоб компенсувати сухість. Оптимальний показник вологості – 40-60%. Часто під час опалювального сезону повітря у домівках пересушене. Найпростіший спосіб підвищити вологість повітря – описаний вище: це мокрий рушник на батареї. Ще один негативний наслідок пересушеного у приміщенні повітря – зниження опірності організму інфекціям. Тому за вологістю у приміщенні потрібно стежити, регулярно провітрювати кімнату, в якій проводите багато часу.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook