Картопля зміцнює імунну систему, прискорює регенерацію тканин, відновлює еластичність і тонус судинних стінок. Також один з нетрадиційних методів лікування геморою – картоплею. Це безпечно і ефективно, допомагає усунути запалення, свербіж, нормалізувати стілець і усунути хворобливі відчуття.
Корисні властивості картоплі при геморої
Овоч має цілющим впливом на організм, що дає можливість застосовувати його при лікуванні гемороїдальних шишок. Картопля від геморою усуває ряд неприємних ознак захворювання, полегшуючи стан пацієнта. Терапевтична дія бульб забезпечується завдяки складу, збагаченому:
- вітамінами С, А, E, D, В;
- калієм;
- амінокислотами;
- кальцієм;
- фолієвою кислотою;
- залізом.
Корисні речовини в складі зміцнюють стінки кровоносних судин, підвищує їх тонус і еластичність, що вкрай необхідно для усунення внутрішніх і зовнішніх вузлів. Овоч також має протизапальну дію. Калій виводить з організму зайву рідину, сприяючи усуненню набряків.
Завдяки цьому поліпшується кровообіг, зменшується інтенсивність болю, налагоджується дефекація.
Сиру картоплю відновлює і нормалізує обмінні процеси. Засоби з бульб допомагають боротися з гемороєм, але лікування хвороби повинне бути комплексним, комбінуватися з прийомом препаратів.
Способи застосування
Найдієвіший спосіб застосування — виготовити самостійно ректальні супозиторії з сирого овоча і змастити їх маслом обліпихи. Крім того, картоплю при геморої рекомендується використовувати для приготування засобів, призначених для цілющих ванн і примочок.
Свічки
Перед тим як виготовити свічки з картоплі від геморою, потрібно відібрати хороші, якісні бульби без зелених вкраплень, вимити їх і очистити від шкірки. Ножем вирізати свічку, форма повинна бути обтічним. Гострі кути можуть пошкодити запалені слизові оболонки заднього проходу. Розміри супозиторія: довжина — близько 3,5 см, діаметр — 1,5 див.
Приготовану овочеву свічку необхідно вставляти в анальний отвір перед сном. Перед введенням її поверхню слід змастити, щоб полегшити проходження. Для цього підійде свіжий, рідкий мед або обліпихова масло. Ці продукти мають позитивний вплив при геморої, тому результат від них буде краще.
Вранці супозиторій діставати немає необхідності. Під час дефекації він вийде самостійно. Процедуру слід проводити щодня. Тривалість терапевтичного курсу — 14-21 день. Якщо є необхідність повторити лікувальну маніпуляцію, потрібно зробити перерву на 1 місяць.
Свічку можна готувати кожен раз свіжу, безпосередньо перед процедурою, а також дозволено заготовити заздалегідь кілька штук.
Зберігати супозиторії необхідно в холодильнику в посудині, закритій кришкою. Рекомендується вводити холодну свічку, не зігріваючи її. Холод допоможе швидше зняти больову симптоматику і усунути печіння.
Свічки, що знаходяться протягом ночі в задньому проході, мають пролонговану дію, що особливо допомагає при сильних болях.
Компреси
Картопляні компреси з м’якоті рекомендується застосовувати при зовнішній формі захворювання. Рецепт приготування:
- Свіжий овоч очистити від шкірки і ретельно вимити.
- Подрібнити бульбу на тертці.
- Нанести отриману кашку на марлю, складену в 2 рази, і прикласти до ураженого місця.
Засіб віджимати не потрібно. Виділяється з нього сік надасть додатковий лікувальну дію. Тримати компрес потрібно кілька годин. Щоб досягти максимально позитивного результату, склад рекомендується накладати на ніч. З марлі сформувати тампон, прикласти його до хворобливої ділянки і зафіксувати лейкопластиром. Після зняття компресу потрібно підмитися і нанести масло шипшини.
Ще один дієвий рецепт:
- Бульби ретельно вимити і висушити.
- Подрібнити з шкіркою на тертці, кашку викласти на тканину м’якою структури.
- Застелити стілець плівкою. Помістити на неї тканину з приготованим складом.
- Сісти, розставивши сідниці і торкаючись заднім проходом картопляної маси.
- Тривалість процедури — до 15 хвилин.
- Після першого компресу зробити другий.
Всього протягом 3 годин потрібно зробити 12 компресів по 15 хвилин. Кількість сеансів залежить від тяжкості хвороби. На початкових стадіях патології достатнього одного. Якщо хвороба перейшла в хронічну форму, в період рецидиву робити такі компреси необхідно 1 раз в 1,5 тижні.
Сік сирої картоплі
Відгуки пацієнтів, які використовували картоплю в лікуванні геморою, свідчать, що хороший результат дає використання соку на основі цього овоча. Його застосовують для клізм. В соку, високий вміст крохмалю. Це речовина покриває слизові, захищаючи їх від пошкоджень, зменшуючи запалення і активізуючи процес клітинної регенерації.
Для приготування соку бульби слід очистити, вимити під проточною водою і подрібнити на тертці. Кашку віджати через марлю. Виділився сік зібрати в чисту ємність. Для 1 клізми достатньо 30 мл. Процедуру здійснювати 1 раз на добу. Курс триває до 10 днів.
Картопляний сік використовується не тільки для клізм, але і внутрішнього використання. Досить випивати в день ½ склянки, щоб процес одужання настав швидше. В свіжовичавленому соку міститься багато аскорбінової кислоти, концентрація якої знижується при термічній обробці овочів.
Вітамін С зміцнює імунну систему, робить позитивний вплив на кровоносні судини, збільшуючи їх еластичність.
Наявність вітамінів, макро – і мікроелементів у складі напою допомагає зменшити інтенсивність і частоту анальних кровотеч. На відміну від свічок, сік дає більш швидкий результат, оскільки всі корисні речовини відразу потрапляють на слизові і всмоктуються.
Прийом ванночок
Для ванночок потрібні бульби, що пройшли термічну обробку. Вимиту картопляну шкірку треба закип’ятити в молоці. Перелити приготовану засіб в ємність об’ємом не менше 3 л. Заздалегідь приготувати дерев’яну кришку (можна замінити простирадлом) і зробити в ній отвір. Діаметр — до 5 див. Ємність накрити, сісти на кришку, через отвір якої буде виходити пар від гарячого молока.
Тривалість процедури — 15 хвилин. Після ванночки задній прохід змастити маслом шипшини. Процедури робити щодня протягом 1 тижня.
Можливі протипоказання
Використання картоплі в лікувальних цілях має протипоказання. Сік для прийому всередину не можна вживати при цукровому діабеті, зниженій шлунковій кислотності і наявності венеричних хвороб.
Абсолютні протипоказання до використання бульб:
- тріщина в задньому проході;
- гострі анальні кровотечі;
- зовнішні вузли, що не піддаються вправленню.
При наявності перелічених ознак сирі бульби можуть ще більше погіршити перебіг хвороби і спровокувати розвиток ускладнень. Забороняється вводити самостійно приготовані ректальні свічки при сильному запальному процесі. Їх введення може ушкодити слизові, уражені великим запаленням, а це призведе до рясного кровотечі.
У рідкісних випадках у людей спостерігається алергічна реакція на картоплю. В цій ситуації застосування овоча заборонено в будь-якому вигляді: свічок, примочок і компресів. Пити картопляний сік не рекомендується при кандидозі, бродіння в шлунку і сильних або частих запорах. Вживання продукту посилить протягом даних патологічних процесів.
Категорично заборонено використовувати овоч, якщо на ньому з’явилися плями зеленого кольору. Це ознака того, що він почав псуватися, і виробляється небезпечне для людини речовина — соланін. Це отруйний компонент, який може привести до сильної інтоксикації з такими ознаками, як руйнування еритроцитів, судоми, виведення великої кількості води з організму, підвищення температури тіла та розлади шлунково-кишкового тракту. Забороняється використовувати пророщені бульби.
Для досягнення швидкого терапевтичного ефекту рекомендується поєднувати кілька способів: по черзі робити клізми і вводити свічки. Народне лікування картоплею рекомендовано під час вагітності або при наявності у пацієнта протипоказань до медичних препаратів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ