Духовність Сім'я

Стрічка з молитвою: у чому сила 90-го Псалма

Нині можна знайти у продажу стрічки, на яких є текст Псалма 90. Люди вірять, що це дає особливий захист. У чому сила Псалма 90, пояснює священник.

Псалом 90 вважається дуже сильним молитовним текстом. Його читають люди, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, коли оточують біди, нещастя, страхи, коли потребують захисту Всевишнього. Часто сам текст наділяють особливою і навіть магічною силою. Його навіть друкують на стрічках-поясах, які носять з собою “для захисту” від усіх негараздів.

Як пояснює священник Євген Заплетнюк, 90-ий псалом є своєрідним духовним гімном, який прославляє Бога-Захисника всіх, хто з вірою звертається до Нього:

– Прикметно, що шанування цього псалма серед віруючих і невіруючих настільки велике, що іноді воно може мати збочені, викривлені форми. Так, зокрема, в Російській Церкві вшановуючи цей духовний твір дуже часто доходять до ідолопоклонства, поклоняючись не духу та змісту твору, але самим його літерам.

Відомо, що нині широко виробляються та продаються стрічки та пояси, на яких вибито чи написано слова цього псалма. Такі псеводоцерковні вироби начебто мають здатність захищати людину від усіх бід та негараздів. Насправді, це суперечить християнському світогляду. Псалом – це молитва та підношення нашого духу до Бога. Якщо псалма немає в серці, то й на поясі він не допоможе. «Нехай буде псалом безперестанно на устах твоїх, бо ім’я Боже проганяє бісів. Де псалом, там і Бог» – пише святий Єфрем.

Дуже добре православному християнину вивчити цей псалом напам’ять та молитися ним у складні моменти свого життя. За сумною іронією, саме 90-ий псалом цитував диявол Ісусу Христу, сперечаючись із Ним у пустелі. Шкода, що навіть диявол добре пам’ятає його, але люди, які називають себе християнами, не можуть потрудитися та вивчити його для своєї ж духовної та тілесної користі.

 

Дата публікації: 16.06.2022 img Поділитися