Здоров'я та краса Сам собі лікар

Способи відмови від наркотиків

Ось кілька способів, щоб раз і назавжди відмовитися від наркотиків…

На сьогоднішній день існує кілька способів відмови від наркотиків: самостійне утримання від ПАР (психоактивні речовини), пройти детоксикацію в медичній установі, підшивка, гіпноз.
 
На думку психологів, всі перераховані вище способи відмови від наркотиків є малоефективними і періоди, коли людина знаходиться в тверезості не довгострокові. Усунення фізичної залежності недостатньо, наркозалежність це хвороба почуттів і емоцій, де психологічна корекція просто необхідна. Так як формування залежності відбувалося не один день, людині потрібно потрапити в видужуюче навколишнє середовище, отримати знання про хімічної залежності, а також необхідний найголовніший ресурс, такий як час.
 
За статистикою, найефективнішим способом відмови від наркотиків є стаціонарне проходження  курсу комплексного лікування наркоманії. Одним з таких місць є наркологічний центр “Тонус Плюс”. 
Курс лікування наркоманії Київ розділений на головні етапи:
 
  • Діагностика стану пацієнта в наркологічному центрі “Тонус Плюс”. Завдяки психологам і консультантам по хімічної залежності, вивчаються всі зміни в стані здоров’я клієнта, а також головні причини через що людина почала вживати ПАР. Якісна діагностика через тестірованіе, дає можливість завчасно виявити протипоказання до впровадження певних способів терапії.
  • Детоксикація організму.
    На цьому етапі в клініці під наглядом фахівців проводиться повне очищення організму клієнта від токсинів які накопичилися за час вживання. Процедура безпечна для здоров’я і людина після неї відчуває істотне поліпшення свого стану.
  • Медикаментозне лікування наркотичної залежності.
    За допомогою ліків, фізичні та психологічні симптоми залежності усуваються.


Реабілітація наркозалежних в РЦ “Тонус Плюс”

Величезну роль в процесі одужання грають профільні фахівці: психолог, психотерапевт, консультанти по хімічної залежності.
 
Лікування, включає відновлення фізичного та психоемоційного здоров’я пацієнта. На реабілітації проводиться індивідуальна і групова терапія, сімейні консультації, робота з співзалежних (родичі і близькі люди).
 
Психотерапевт, психолог, консультанти по хімічної залежності – штат співробітників, які вибудовують індивідуальну програму терапії, що включає в себе: персональний денний режим, формування та закріплення відповідальності, розвиток самомотивації, позитивної комунікації, виявлення і зміцнення «себе як здорової особистості» та багато іншого.
 
Цей крок важливий в процесі повноцінного відновлення. Під час реабілітації клієнти повинні навчитися жити по новому, без наркотиків. Одна з найбільш поширених дослідницьких форм, це когнітивно – поведінковий напрямок, де має відбуватися зміна мислення і поведінки залежної людини. Концепція полягає в тому, щоб відпрацьовувати поточні проблеми і знаходити рішення. Когнітивно – поведінкова терапія застосовується для лікування апатії, неспокійних станів, компульсивних розладів і залежностей.

Ресоціалізація

Етап, під час якого клієнт готується повернеться в соціум. У наркологічному центрі “Тонус Плюс” клієнти знаходять нові навички, щоб примножувати, розвивати, відкривати нові захоплення і таланти.
 
Після реалізації всіх етапів лікування від наркоманії клієнт позбавляється від згубної схильності до наркотиків, і може продовжувати вести здоровий спосіб життя.
Дата публікації: 25.11.2020 img Поділитися