Сором’язливим жінкам – дорога в бізнес?

Часто-густо саме сором’язливі жінки стають успішними бізнес-леді й керівниками солідних компаній. Парадокс? А от і ні.

Часто сором’язливі жінки стають успішними бізнес-леді. Тихоні, мовчунки, сірі мишки – як дізнатися, що коїться в їхніх душах? Напевне серед ваших знайомих є надзвичайно сором’язливі жінки. Найчастіше це люди із заниженою самооцінкою. Сором’язлива жінка вважає, що вона чомусь гірша за інших, і нерідко свідомо уподібнюється сірій мишці й віддає перевагу не активному спілкуванню, а усамітненню на узбіччі життя…

Про всяк випадок краще промовчати

Люди з таким психологічним комплексом у будь-якій життєвій ситуації відчувають дискомфорт. Здебільшого мовчуни внутрішньо скуті, постійно насторожені, неохоче йдуть на контакт, без причини червоніють і відповідають невлад – аби тільки відкараскатися від співбесідника. Особливо коли поряд цікавий чоловік. Мовляв, я можу сказати щось не так і тим самим відштовхнути його. Тому краще багатозначно мовчати. Інакше кажучи, сором’язливій жінці також хочеться подобатися, кохати і бути коханою, але вона боїться подати себе у невигідному світлі. І замість того, щоб легко фліртувати, вона заглиблюється в собі. Раз, другий, третій, доки не з’ясується, що довкола просто нікого немає, а найкращі роки минули. Тобто сором’язливим людям не просто важко, а дійсно страшно жити. Людина починає відчувати себе жертвою й оберігає внутрішній світ від втручання сторонніх.

А як зручно поряд з тихонею!
Часто в очах оточення сором’язливість – чудова риса. Наприклад, на роботі сором’язлива людина – гарний виконавець, від неї не чекають ризикованих вчинків. І в сім’ї сором’язлива жінка задоволена з того, що має. Жодних претензій до своєї половини. Ніби й зовсім непогано. Але пам’ятаєте приказку про тихе болітце? Тому, як би чудово ми не ставилися до тихонь, потрібно пам’ятати, що їхня психіка переживає жахливі навантаження через вигадане відчуття власної неповноцінності.

Тому доволі часто сором’язливі люди змушені приховувати свою справжню суть під зручною маскою. Скажімо, нахабства і грубості. Мовляв, чим більше ти безцеремонний, тим більше поваги викликаєш. Помилка, звісно. Одначе комусь вона допомагає загнати власні страхи у найвіддаленіші куточки свідомості.

Перлина в мушлі? 
Разом з тим помічено, що часто-густо саме сором’язливі жінки стають успішними бізнес-леді й керівниками солідних компаній. Парадокс? А от і ні. Сором’язлива людина, що звикла спостерігати за собою та оточенням, здатна до психологічного аналізу. Вона може передбачити внутрішні прагнення конкурентів і диригувати ситуацією в середині підприємства. Від вчорашньої тихоні й сьогоднішньої „залізної леді” просто нічого неможливо приховати. Тож, хай сором’язливість йде вам на користь. Вчіться керувати нею – в одній ситуації ви жінка сором’язлива, а в іншій – рішуча й вольова. Тільки виграєте від цього.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook