Духовність Сім'я

Сім внутрішніх законів для пошуку гармонії

Сучасний ритм життя змушує нас нескінченно крутитися як білку в колесі. Ніколи зупинитися, задуматися, скорегувати свою поведінку, щоб жити в гармонії з собою і світом. І, хоча універсального рецепту для пошуку гармонії немає, є певні принципи, дотримуючись яких ви зможете зробити життя щасливішим.

1. «Думки матеріальні»

Все, що ми собою представляємо — результат того, що ми думаємо. Якщо людина говорить або діє з поганими думками, її переслідує біль. Якщо ж людина говорить або діє з чистими намірами, за нею слідує щастя, яке, як тінь, ніколи її не залишить. Будда говорив: «Наша свідомість — це все. Ви стаєте тим, про що думаєте». Джеймс Аллен говорив: «Людина — мозок». Щоб правильно жити, ви повинні заповнити свій мозок правильними думками. Ваше мислення визначає дії; ваші дії визначають результат. Правильне мислення дасть все, що побажаєте; неправильне мислення – зло, яке, врешті-решт, зруйнує вас.

2. «Починати з малого — це нормально»

«Глечик наповнюється поступово, крапля за краплею».
Ралф Уолдо Емерсон сказав: «Кожен майстер колись був любителем». Всі ми починаємо з малого, не нехтуйте цим. Якщо ви послідовні і терплячі, ви досягнете успіху! Ніхто не може досягти успіху всього за одну ніч: він приходить до тих, хто готовий почати з малого і старанно працювати, поки не заповниться глечик.

3. «Пробачити»

Стримувати гнів у собі все одно, що схопити гаряче вугілля з наміром кинути його в когось ще; згорите саме ви. Коли ви звільняєте тих, хто був укладений у в’язниці непрощення, ви звільняєте з цієї в’язниці самого себе. Ви нікого не зможете придушувати, не пригнічуючи і себе теж. Вчіться прощати. Вчіться прощати швидше.

4. «Ваші вчинки мають значення»

Скільки би заповідей ви не прочитали, скільки би ви не говорили, що будуть вони значити, якщо ви не будете їм слідувати?
Кажуть: «Слова нічого не варті», і це так. Щоб розвиватися, ви повинні діяти; щоб швидко розвиватися, діяти потрібно кожен день. Слава не впаде вам на голову! Слава для всіх, але пізнати її зможуть тільки ті, хто постійно діє.

5. «Намагайтеся зрозуміти»

Сперечаючись з сьогоденням, ми відчуваємо гнів, ми перестали боротися за правду, ми почали боротися тільки за себе. Стефан Кові сказав: «Спершу спробуйте зрозуміти, і лише потім постарайтеся, щоб зрозуміли вас». Легко сказати, а важко зробити; ви повинні докласти всі свої сили, щоб зрозуміти точку зору «іншої» людини. Коли ви відчуваєте, що вас захльостує гнів, знищіть його. Вислухайте інших, зрозумійте їхню точку зору, і ви знайдете спокій. Більше зосередьтеся на тому, щоб бути щасливим, ніж бути правим.

6. «Переможіть себе»

Краще перемогти себе, ніж виграти тисячі боїв. Тоді перемога твоя, її у тебе не зможуть відняти ні ангели, ні демони, ні рай і ні пекло. Той, хто переможе розум, сильніший від будь-кого. Для того, щоб перемогти себе, потрібно перемогти свій розум. Ви повинні контролювати свої думки. Вони не повинні бушувати, як морські хвилі. Ви можете подумати: «Я не можу контролювати свої думки. Думка приходить, коли їй заманеться». Ви не можете заборонити птиці пролітати над вами, але, без сумніву, ви можете перешкодити їй звити гніздо у вас на голові. Проженіть думки, що не відповідають життєвим принципам, за якими ви хочете жити. Будда сказав: «Не ворог чи недоброзичливець, а саме свідомість людини заманює її на криву доріжку». Але переможіть себе не катуваннями, а любов’ю.

7. «Живіть в гармонії»

Гармонія приходить зсередини. Не шукайте її зовні. Не шукайте зовні те, що може бути тільки у вашому серці. Часто ми можемо шукати зовні, тільки щоб відвернути себе від правдивої реальності. Правда в тому, що гармонію можна знайти лише всередині себе. Гармонія — це не нова робота, не нова машина або новий шлюб. Гармонія — це нові можливості, і вони починаються у вас.

Дата публікації: 30.08.2019 img Поділитися