Листя треба збирати у травні-червні, сушити на горищі, зберігати у добре провітрюваному приміщенні. Його використовують як зовнішні та внутрішні ліки: має ранозагоювальні, антимікробні та протизапальні властивості. Листя горіхів застосовують у разі запалень слизової оболонки кишківника, за проносів, запалення порожнини рота й горла. Особливо корисне для лікування різних шкірних захворювань.
Фітотерапевт Сергій ДЕМЧЕНКО радить у разі дерматитів 1 ст. л. висушеного та дрібно нарізаного листя залити 1 скл. окропу, настояти 1 год, процідити й випити протягом дня. Це добова доза. У разі дерматитів добре допомагають і компреси з сухого листя, пропареного протягом години в 1 скл. окропу.
За екземи й геморою допоможе кашка із вареного листя волоських горіхів, яку накладають у вигляді компресу на хворі ділянки.
Рекомендується купати дітей у разі рахіту, золотухи й різних шкірних захворювань у відварі листя горіхів: 500 г листя залити 3–5 л води, кип’ятити 20–30 хв. Відвар злити у ванну.
У разі подагри й ревматизму корисно приймати ванни та робити обливання таким настоєм: 0,5 кг листя горіхів відварити в 1 л. води.