Скільки себе пам’ятаю, бабуся завжди випікала дуже багато пасок. Завжди розчиняла тісто на 3 літри молока, тож виходило більше десятка великих пасок. І ми їх з’їдали за кілька днів! А все тому, що бабусині паски смачніші за усі, які я будь-коли куштувала. Рецепт? Який там рецепт! Бабуся у тісто завжди дає все на око. Важливо його правильно замісити!
- Продукти для тіста краще приготувати звечора, а тісто замішувати зранку. Вдосвіта дістати і залишити на столі, щоб прогрілися. Продукти мають бути кімнатної температури.
- Перевірити якість дріжджів краще заздалегідь: змішати 1 ч. ложку дріжджів з 0,3 скл. теплої води, 1 ч. ложкою цукру і 1 ст. ложку борошна, перемішати. Якщо через 10 хв суміш не почала пінитися, ці дріжджі краще не використовувати.
- Рідина для тіста має бути підігрітою до 30–40 ОС, у холоднішій або більш гарячій рідині дріжджі втрачають активність.
- Борошно треба обов’язково просіяти, молоко – прокип’ятити і охолодити.
- Тісто для паски любить тепло, боїться протягів і гучних звуків.
- Яйця краще брати домашні, щоб пасочки були жовтенькі.
- Розм’якшені жири краще додавати у тісто наприкінці замішування, тоді воно зійде краще.
- Тісто для паски треба місити якнайдовше, поки воно не перестане прилипати до рук. Кажуть, скільки разі вимнеш тісто – стільки разів похвалять твої паски.
- Щоб паска не черствіла, в тісто можна додати 1 ст. ложку смальцю або дрібно потерті 2 маленькі варені картоплини.
- Тісто для пасок не повинно бути рідким (випічка розпливеться і буде пласкою), і не повинно бути надто густим (паски будуть тяжкими і швидко зачерствіють).
- Тісто має бути таким, щоб його можна було розрізати ножем, і воно не повинно до нього липнути.
- Для аромату у тісто можна додати 1–2 ч. ложки цедри лимону.
- Родзинки варто приготувати заздалегідь. Приблизно склянку-дві родзинок замочити в коньяку або горілці, залишити на годину, потім зцідити і дати висохнути. Відтак виваляти в борошні.
- Рідину (алкоголь) з родзинок не виливати. Її можна додати у тісто. Це додасть пухкості.
- Останніми у вимішане тісто додавати родзинки, обваляні в борошні, і ще раз перемішати тісто.
- Тісто має підходити три рази: перший раз підходить розчина, другий – коли додали всі продукти, третій – коли тісто виклали у форми.
- Тісто вважається готовим, коли воно збільшилося в об’ємі у 1,5–2 рази. Не можна давати йому перестоювати: буде глевке і несмачне.
- Форми для випікання пасок заповнювати лише на 1/3 їх висоти. Дно форми застелити промасленим папером.
- Готову до випікання паску (має вирости до ¾ об’єму форми) треба змастити жовтком, а зверху можна прикрасити фігурками із круто замішаного прісного тіста (вода, сіль, борошно) або ж із того ж тіста, що й паски, тільки підмісити до нього трішки борошна, щоб при випіканні не розпливлося.
- Перед випіканням духовку необхідно добре прогріти. Великі паски треба випікати при нижчій температурі, а малі – при вищій.
- Якщо паска погано відокремлюється від форми, дуже швидко протріть форму губкою, щедро змоченою у холодній воді.
- Охолоджувати готову паску краще у положенні на боці, тоді вона не сяде.
Post Views: 39