1. Видаляти зів’ялі суцвіття
Щоб довше насолоджуватися красою улюблених рослин, треба не забувати вчасно і без зволікання видаляти зів’ялі квіти і суцвіття. Якщо цього не робити, почнеться процес утворення насіння – і буде надто пізно стимулювати з’яву нових бутонів. Це особливо важливо для троянд, екзотів, ампельних літників, а також усіх багаторічних рослин, які зараз почали цвісти.
2. Правильно підживлювати
У серпні та вересні варто підживлювати фосфорними і калійними добривами ті рослини, які цвітуть, – троянди, лілейники, жоржини, гладіолуси, геленіуми, петунії, лобелії, хризантеми. Азотне добриво вносити вже не варто: це продовжує ріст зеленої маси, перешкоджає визріванню тканин і знижує зимостійкість рослин.
3. Обламувати пасинки
Активний ріст зелені у жоржин може ослабити цвітіння. Найчастіше це відбувається тому, що в пазухах листків під суцвіттям ростуть пасинки, які ослаблюють квітучі пагони. Такі відростки краще видаляти, якщо хочете насолодитися красивим цвітінням. Часто пагони не можуть витримати ваги квітів, тому їх треба обов’язково підв’язувати до опор.
4. Продовжувати поливати
Те, що квіти відцвіли, зовсім не означає, що про них можна просто забути. Засуха позначається на закладанні і розвитку квіткових бруньок, кореневої системи і процесі підготовки до зими. Стежте за станом ґрунту під рослинами і під час засух забезпечте своїм улюбленцям додатковий полив.