Щоб взуття “прожило” довго

Візьміть собі за правило щодня вділяти взуттю кілька хвилин, і воно віддячить вам довгою відданою службою і завжди матимуть охайний вигляд.

Замшеве взуття
До нього належить й обуванка з велюру та нубука. Це найпримхливіші матеріали, тому потребують делікатного догляду. Відразу подбайте про щіточки та ґумки. Нубук чистіть лише після просушування, відтак обробляйте спеціальними засобами.

Щойно прийшли з вулиці, підсушіть замшеві чобітки, видаліть бруд щіточкою (в одному напрямку), заяложені плями протріть ґумкою для замші або ж звичайною шкільною. Жирні цятки спробуйте вивести тальком (залиште на кілька годин, витріть щіткою). Якщо потрапили під дощ чи сніг, удома витріть взуття ганчіркою, яка вбирає вологу, просушіть і потримайте над парою, щоб відновити ворс. Перед наступною прогулянкою обробіть взуття водовідштовхувальним аерозолем.

Гладенька шкіра
У цьому разі не обійтися без відповідного кольору крему, що ефективно маскує незначні пошкодження та подряпини. Креми бувають двох видів – водоемульсійні та на органічному розчиннику. Перші ефективні теплої пори року, ідеальні для модельного взуття. Другі захищають від бруду в дощ чи сніг, утворюючи на шкірі пористу плівку, яка не потребує полірування.

Порада. Для дорогого взуття з тонкої шкіри протипоказано жирні креми – вони її пошкодять і залишать плями. Нежирні емульсійні бальзами – саме те, що треба.
Сніг, вода, багнюка шкідливо впливають на шкіру, вона починає промокати. Тому взуття треба щодня висушувати (але не на батареї), хоча б раз на тиждень чистити якісним кремом відповідного кольору.

Лаковані черевички
Лаковане взуття не любить щіток, кремів і негоди (від вогкості воно тьмяніє, тріскається). Чистіть його сухою, а в разі сильного забруднення – ледь вологою ганчіркою. Періодично обробляйте бальзамом або молочком.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook