Полоскання сольовим розчином для лікування горла
Це популярний засіб в якості терапії першої лінії для зняття больових відчуттів в горлі. Додавши в воду сіль, ми забезпечимо швидке симптоматичне полегшення стану хворого.
Кожен, у кого боліло горло, погодиться, що сольовий розчин творить дива. А чи є наукове обгрунтування цього популярного засобу, або в даному випадку працює плацебо-ефект? І як правильно виконувати цю процедуру?
Дослідження показують, що триденне полоскання теплою водою знижує рівень інфікування дихальних шляхів на 40%. Результати наукових досліджень підтвердили ефективність старої бабусиної кошти — полоскання горла теплою водою. Зокрема, в дослідженні, опублікованому в Американському журналі профілактичної медицини, виявлено, що триразове полоскання теплою водою протягом дня знижує інфікування дихальних шляхів на 40%, полегшує больові симптоми в запалення горла.
Сольові полоскання горла послаблюють подразнення слизової і біль в горлі
Отже, в чому секрет ефективності сольових полоскань? Виявляється, за рахунок осмосу вода проходить через мембрану молекул з менш концентрованого розчину в більш концентрований.
Слизова оболонка горла — місце проникнення і проживання вірусів і бактерій, так як це досить сприятливе середовище для їх розмноження. Біль і запалення горла викликані набряком інфікованих тканин.
Так як використовуваний сольовий розчин — гіпертонічний розчин, у нього концентрація солі вище, ніж в тканинах горла, тому він витягує з них воду. Це дозволяє зняти запалення і біль під час ковтання.
Як сіль знищує інфекцію
Тепла солона вода вбиває хвороботворну мікрофлору. Ви запитаєте, як? Знову ж таки, завдяки осмосу! Коли тепле сольовий розчин витягує воду з тканин, бактерії і віруси обезвоживаются і гинуть. До того ж під час полоскання горла, ми вимиваємо слиз з бактеріями.
Як часто потрібно полоскати горло сольовим розчином
Розчиніть сіль в теплій воді. Береться 1 чайна ложка на склянку води. Полощіть горло щодня 3-4 рази. Також пийте більше рідини — воду, соки, їжте супи. 8-10 склянок води в день забезпечать хорошу гідратацію горла і носа.
Полоскання сіллю безпечне для дітей
Віруси викликають запалення горла в 95% випадків у дітей до 5 років і в 70% випадків у дітей у віці від 5 до 15 років. Бактеріальна інфекція (зокрема, ангіна) розвивається при запаленні горла у третини дітей у віці 5-15 років.
При застудах в сім’ях з маленькими дітьми і дітьми шкільного віку, цілком ймовірно, вдаються до полоскання горла. Ми з повним правом можемо сказати, що дана процедура безпечна і без побічних ефектів.
Кілька підказок, як приготувати і застосовувати сольовий розчин для дітей
Беремо склянку води (вода тепла) і розчиняємо від ½ -1 чайну ложку солі. Для дуже маленьких дітей, які можуть розчин проковтнути, застосовуйте менш концентрований розчин. Для цього зменшуємо кількість солі: досить ¼- ½ чайної ложки солі.
Не можна полоскати горло дитині, який скаржиться на дуже сильний біль в горлі і, якщо дитина, виконуючи дану процедуру, захлинається.
Вчимо дитину правильно полоскати горло, щоб досягти вогнища запалення. Дитина повинна злегка закинути голову і проспівати звук «а». Так ми відкриваємо мигдалини.
Аюрведа рекомендує додавати в розчин дрібку куркуми
Таким чином підвищується ефективність розчину для полоскання. Куркума — дієвий засіб при простудних захворюваннях, оскільки вона — потужну протизапальну, а також антимікробний засіб.
Готуємо сольовий розчин з куркумою
Для цього необхідно:
- ½ склянки води
- 1 чайна ложка кам’яної або морської солі
- ¼ чайної ложки куркуми
Закип’ятіть потрібну кількість води і розчиніть в ній сіль і куркуму. Накрийте ємність з розчином і дайте йому постояти протягом 5 хвилин. Використовуйте отриманий розчин, коли його температура стане комфортною для полоскань.
Застереження
Якщо ваше горло не очистилося після триденних полоскань, необхідно обов’язково проконсультуватися з вашим лікарем. Такі симптоми, як висока температура, збільшені мигдалини і білий наліт у горлі і на мигдалинах — ознаки бактеріальної інфекції, яка потребує лікування антибіотиками.
Невелике підвищення температури і сухий кашель можуть бути симптомами атипової пневмонії!
Дотримуйтеся необхідного дозування в приготуванні розчину і рекомендованої частоти полоскань, щоб не нашкодити горлу. Ця процедура проста і нешкідлива. Вона якщо не вилікує, так полегшить ваш стан!