Сім'я Секрет успіху

Щоб грошей завжди вистачало: хитрість, якої навчила мене бабуся

Раніше у мене ніколи не було грошей. Точніше – вони були, але їх завжди бракувало. Ось, що навчила мене бабуся… Тепер у мене завше є ще й заощадження.

Ще кілька років тому мені завжди не вистачало грошей на проживання. Жила від зарплати до зарплати, а інколи і її не вистачало. Позичала в друзів. З кожним днем ставало все важче і важче. Я розповіла про свою проблему бабусі, яка своїми словами змінила моє ставлення до фінансів.

На той час я заробляла стабільно, але мало. Я це навіть за гроші не вважала, дуже сумно було перераховувати ці маленькі суми, тому я взагалі перестала їх лічити, правда, зробила я це даремно, як пояснила мені бабуся…

На вихідні я приїхала до бабусі. Через поріг я побачила, що вона сидить за столом з блокнотом та ручкою. Мені це було дуже дивно. Вона так щось рахувала на калькуляторі, що навіть не помітила, як я увійшла.

– Привіт, бабусю, – промовила я.

– Добрий день, дорогенька, – сказала вона мені у відповідь та підійшла. – Як справи? Я навіть не помітила, як ти увійшла.

– А що ти там таке робиш?

– Гроші рахую на місяць. Формую бюджет, щоб на все вистачило. Мені це дуже допомагає.

– Правда? Навчи мене, будь ласка. Останнім часом, у мене постійно не вистачає грошей. Напевно, варто подумати про те, як розпоряджатися ними більш грамотно…, – сумно сказала я.

– Та що тут складного. Запам’ятай: до грошей треба знати правильний підхід. Слухай:

В день зарплати ділиш всю суму на три частини. Перша – це твої основні витрати, наприклад, продукти, побутова хімія, платежі за комунальні послуги. На них ти повинна виділити половину свого доходу. Друга частина грошей йде на потрібні речі, але не першої необхідності – одяг, якесь кухонне начиння і тд. На ці витрати ти повинна виділити 30% своєї зарплати. А ось третю частину грошей ти можеш відкладати, купувати на неї подарунки, раптові витрати. Це приблизно 20% твого доходу.

Насправді, мені це дуже допомагає. Тепер маю менше необдуманих витрат, тому і заощаджую кошти. Як на мене, це чудовий спосіб. Продовжую використовувати цю корисну хитрість і далі.

Джерело

Дата публікації: 30.12.2019 img Поділитися