Як відомо, організм людини містить 4 г заліза, 70% якого у зв’язаному вигляді міститься у гемоглобіні, який транспортує кисень від легень до органів. Щоб бути здоровим, щодня слід отримувати з продуктами харчування 10 мг заліза.
Дефіцит його призводить до втомлюваності, спричиняє головний біль, зниження працездатності. Аби позбутися цих симптомів, потрібно вживати печінку, кров’янку, нежирне м’ясо, овочі й фрукти.
Значну кількість заліза містить і вода, адже воно є одним із найпоширеніших природних елементів. Але якщо у воді його забагато, виникає низка проблем. Уже при концентрації понад 0,3 мг/л заліза вода стає каламутною й набуває іржавого кольору, може навіть змінювати колір тканин підчас прання. Смак їжі також змінюється (виникає характерний присмак). Таку воду необхідно очищувати, а це доволі складно.
Щодо шкідливості споживання води з великим умістом заліза вичерпної інформації немає. Та все ж краще таку воду не пити, адже це може призвести до алергічної реакції. Як і всі інші речовини, залізо у значній кількості здатне спричинити в організмі людини порушення або патологію.
До того ж воно дуже важко засвоюється, особливо в неорганічній формі, зокрема у воді.