Добре, коли вас фотографує професіонал, який багато що може приховати чи виділити за допомогою світла. Але в любительському фото підсвічування не застосовують, і ви можете з жахом виявити, що найменші вади, непомітні неозброєним оком, “озброєне” око об’єктива роздуло до краю. “Я НЕ ТАКА!” – обурюватиметеся ви. Та перш ніж звинувачувати фотолюбителя, подумайте, наскільки ви самі підготувалися до знімання.
Правила фотомакіяжу
1. Для того щоб виглядати на фото виразно, макіяж має бути не надто прозорим: м’яка лінія губ, чіткі брови, багато туші на віях. Краще для любительських фото не використовувати перламутр (особливо рум’яна), інакше на обличчі з’явиться ефект синця.
2. Брови обрамлюють очі, тому вони особливо важливі. Їх потрібно причесати, а якщо вони надто густі чи сходяться на переніссі, то й трохи підщипати.
3. Не варто підводити очі синім, зеленим чи смоляним олівцем (особливо нижню повіку, достатньо як слід підфарбувати вії) – ці кольори надто різкі для фото. А щоб очі не виглядали червонуватими й хворими, треба хоча б на деякий час “вибілити” білки: прибрати судини, що лопнули чи розширилися. Для цього перед тим, як нанести макіяж, варто скористатися краплями “Візин” (їх продають майже в усіх аптеках).
4. Май на увазі, що на чорно-білій плівці яскраві кольори посилюватимуться. Так, яскраво-червона помада вийде майже чорною. На кольоровому фото ліпше уникати фіолетових відтінків у помаді та рум’янах. Контур губ не повинен бути темнішим чи яскравішим за помаду.
5. За допомогою маскувального олівця, який зазвичай має бути на тон світлішим за крем-пудру, прибирають тіні та синці під очима й червонуваті місця довкола крил носа. Лице варто гарненько припудрити, щоб під час спалаху на ньому не було жирного блиску.
Одяг на фото
1. Хоча світ на сім десятих забарвлений у зелений, не варто фотографуватися на фоні галявин і не варто одягати зелене, тому що і твоє обличчя може набути такого ж відтінку.
2. У нейтральному одязі – водолазці, джинсовці чи білій сорочці – ти виглядатимеш свіжішою й молодшою, ніж у сукні з парчі чи костюмі. І зведи до мінімуму кількість прикрас та біжутерії – це вбиває фотокартку.
Освітлення
Всупереч розповсюдженій думці, під час знімання просто неба зовсім непогано зніматися навпроти світла – “контржур”, як кажуть професійні фотографи. Обличчя вийде темним? І нехай, зате потраплять у пастку всі вади. А ось прямого сонячного світла, яке дає різкі тіні на обличчі, варто уникати. Якщо природного світла недостатньо, найкраще скористатися чорно-білою плівкою високої чутливості. Знімкуючись на кольорову, не варто компенсувати нестачу природного освітлення лампами денного світла: макіяж може вийти на фото жахливою фантасмагорією, не кажучи вже про кольори одягу.
Загалом природний колір – добре. А спалах висвітить кожну ваду. Фотографувати на вулиці найкраще або рано-вранці, або ближче до сутінків. У променях сонця, що заходить, заграє шкіра. Час, коли сонце високо, не годиться для знімань.