малина

Що ще, крім варення, приготувати з малини на зиму?

Не варенням єдиним! З малини на зиму можна приготувати також лікер, сироп до коктейлів і морозива, пастилу, вино та інші ласощі.

На зиму з малини можна приготувати не тільки варення! Ми пропонуємо вашій увазі цікаві рецепти різних ласощів та напоїв з малини. Готуйте і смакуйте, на здоров’я!

Сироп зі свіжих ягід для коктейлів, морозива та інших десертів

  • 2 скл. води, 1 скл. цукру, 300-400 г свіжої малини.

У маленькій каструлі з’єднати воду і цукор, варити на середньому вогні, поки цукор розчиниться. Додати малину і довести суміш до кипіння, зменшити вогонь і варити протягом 25 хв. Потім зняти з вогню і процідити сироп в чистий посуд. Знову налити сироп в каструлю і варити на малому вогні ще 15 хв. Готовий сироп охолодити і процідити в чисті банки. Зберігати в холодильнику.

Торт з малиновим конфі та компоте: три вишукані рецепти

Малиновий лікер

  • 700 г малини, 0,5 л горілки, 1 скл. цукру.

Малину засипати у велику банку, а зверху весь цукор. Налити горілку і закрити банку кришкою. Струсити кілька разів протягом дня, поки цукор не розчиниться. Зберігати банку з лікером в прохолодному, темному місці мінімум 1 місяць. Струшувати банку щодня або через день. Готовий лікер розлити у пляшки і зберігати в темному прохолодному місці.

Торт “Павлова”: смачнющий торт-безе з малиною

Малинове желе

  • 500 г малини, 400 г цукру, 3 ч. ложки лимонного соку.

Скласти ягоди, цукор і лимонний сік в каструлю. Товкачем розтовкти малину і поставити каструлю на малий вогонь. Варити, час від часу помішуючи, поки весь цукор не розчиниться. Ягідну суміш протерти через сито і вилити отриманий сік назад в каструлю. Довести його до кипіння і поварити 5 хвилин. Готовність желе можна перевірити таким чином: капнути трохи на скляну тарілку і помістити її на кілька хвилин в холодильник. Готове желе не повинно прилипати, якщо ви злегка доторкнетеся до нього пальцем. Якщо желе не готове, поваріть ще кілька хвилин і знову проведіть тест. Потім налити желе в банку і закрутити.

Пастила з малини

  • 3 скл. малини, 2 ст. ложки меду, 1 ст. ложки лимонного соку.

Розігріти духовку до 100 °C. Деко застелити пергаментним папером. У блендері або комбайні змішати малину, мед і лимонний сік до однорідної маси. Протерти масу через сито в каструлю і на середньому вогні довести її до кипіння. Зменшити вогонь і кип’ятити суміш, часто помішуючи, поки вона загусне, приблизно 20-30 хв. Потім вилити її на деко і розподілити рівним шаром. Випікати від 2,5 до 3 годин, поки пастила перестане липнути до пальців. Вимкнути духовку і залишити пастилу до повного охолодження. Готову пастилу розрізати смужками і згорнути разом з папером.

Барбарисовий напій з малиновим льодом

  • По 100 г малини, чорниці та інших ягід, 300 мл газованої води, 3 цукерки “Барабариска”.

Приготували кубики льоду з ягодами: наповинити форми ягодами, залити водою, заморозити. Для барбарисового сиропу до цукерок додати 1 ст. ложку води і розтопити у мікрохвильовці. Додати газовані воду та кубики льоду. Можна також готувати з м’ятними та іншими льодяниками.

Малинове вино

  • 1 кг малини, 1 л води, 500 г цукру.

Малину розім’яти, покласти в банку, додати 700 г води і 290 г цукру. Поставити під водяний затвор на 10 днів.
Після цього сусло процідити, віджати ягоди, додати 70 г цукру і 300 г води і залишити бродити на 4 дні. Ще двічі через кожні 3 дні в сусло слід додавати по 70 г цукру. Після бурхливого бродіння вино зняти з осаду, поставити відстоюватися і через тиждень-два знову зняти з осаду.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook