Капуста потребує спеціального догляду, щоб мати гарний врожай. Однак, найчастішою проблемою у вирощуванні вважається не зав’язування качанів.
Спека
Капуста відчуває себе комфортно при температурі в межах +16..+20 градусів. При перевищенні до + 26 градусів, овочева культура перебуває у стресовому стані й в результаті чого призупиняє свій розвиток.
Щоб допомогти рослині, необхідно рясніше її поливати. Капуста вологолюбна й в спекотний день вона готова прийняти до 50 літрів води на квадратний метр грядки. Так само корисно провести обробку рослин природним стимулятором, що підвищує його імунітет й життєстійкість.
Щоб капуста легше переносила спеку, її можна замульчувати, використовуючи тирсу, сіно або скошену траву.
Мало світла
Капуста дуже любить світло й на недостатню освітленість реагує гостро. Для успішного розвитку рослини, капуста повинна рости на сонячній та добре освітленій ділянці.
Високорослі культури слід розміщувати далеко від капустяної грядки. Інакше капуста, відчуваючи брак світла, буде активно рости вгору, немов тягнуться до сонечка й відповідно витрачати на це всі свої сили.
Щоб допомогти овочевій культурі, необхідно переконатися, що поряд не ростуть рослини, які її затінюють. При виявленні таких, по можливості, слід видалити їх.
Кислий ґрунт
Важливо контролювати показники кислотності ґрунту, на якому виростає капуста. Овочева культура, перебуваючи в кислому ґрунті, при показнику кислотності менше 6,5 одиниць, буде відчувати себе некомфортно. Процес засвоєння рослиною поживних речовин буде дуже ускладнений, в зв’язку з чим овоч буде відчувати дефіцит елементів живлення.
Щоб виправити ситуацію, можна розсипати по грядці деревну золу або ж провести позакореневе підживлення кальцієвою селітрою, 1 ст. ложка на 5 л води. Восени обов’язково потрібно внести вапно, крейду або доломітове борошно.
Шкідники
Природним наслідком пошкодженої точки зростання капусти є відсутність качанів. Виною можуть бути шкідники, які з’їли верхівкове листя. Щоб цього уникнути, необхідно проявляти акуратність при догляді за капустою та проводити профілактичні обробки від паразитів.
Стимулятори росту
Для утворення щільного качана, рекомендується провести позакореневе підживлення борною кислотою. На 10 л води візьміть 2 г препарату в порошкоподібній формі.