“Я та багато моїх знайомих, відвідують лазню, – розповідає у своєму блозі фітотерапевт Сергій Вдович. – Вона позитивно впливає на центральну нервову систему, вона відновлює фізичні якості людини, позбавляє від зайвої ваги, та буде відмінними «ліками» від емоційної напруги”.
Після пропарювання дуже хочеться пити і це природно. Під впливом високих температур, перебуваючи у парній, тіло починає пітніти, активізуються обмінні процеси. Через шкіру, разом із потом, виводяться різні речовини, токсини та шлаки. Але рідину варто поповнювати врівноважуючи баланс.
“Існує багато різних порад, що саме пити у лазні: чай, квас, узвар, вода, трав”яні настої, кожен може вибрати на свій смак. Вживати спиртні напої – заборонено, – наголошує лікар. – Я хочу поділитись рецептом вітамінно-оздоровчого настою, що готую для себе в лазню, щотижня. Усі компоненти заготовляю влітку та восени”.
Для настою потрібні такі лікарські рослини:
- парило звичайне – 1 чайна ложка;
- ромашка лікарська – 1 чайна ложка;
- м’ята перцева – 1 чайна ложка;
Сушені плоди та ягоди:
- яблука – 5-6 шматочків;
- груша – 1 шт.;
- терен – 5 шт.;
- шипшина – 5 шт.;
- глід – 5 шт.;
- ялівець – 5 шт.
Ягоди заморожені:
- калина – 7 шт.;
- журавлина – 7 шт.;
- малина – 7 шт.;
- обліпиха – 7 шт.
Все це заливаю 1 л окропу зранку та настоюю до охолодження, розчинюю 1 ст. ложку меду, проціджую ввечері перед лазнею.
Такі настої можна робити з різних компонентів, використовувати що є, змінювати на свій смак, експериментувати. Головне готувати з хорошим настроєм і буде смачно та корисно.
Post Views: 20