Список непробачних помилок
- Коханця. Згідно зі статистикою, переважна більшість чоловіків не готова пробачати цього жінкам. Причому основна причина – ревнощі, сильний удар по самолюбству. Взагалі, чоловіче самолюбство вразливе і крихке, тому якщо жінка знайшла іншого, значить, вона вважає іншого кращим. Через це чоловік, дізнавшись про невірність дружини, почне шукати в собі вади, займатися самокритикою, намагатися з’ясувати, що послужило поштовхом для «походу наліво». У підсумку образа на зрадницю не тільки не забудеться, але й буде посилюватися.
- Недовіра. Чоловіки, як правило, не такі довірливі, як багато жінок, тому завоювати їх довіру вкрай складно. І якщо зробити це вдалося, то представник сильної статі буде вірити завжди і у всьому. Зрада ж стане для нього громом серед ясного неба, змусить відчути себе дурнем, обдуреним тим, кого він вважав близьким людиною. До речі, поняття «ніж у спину» може трактуватися по-різному: це може бути флірт з іншими, спілкування з ворогом, розкриття таємниці.
- Чоловіки не прощають жінкам систематичну брехню. Один безневинний обман – це перший «дзвіночок», але ситуації бувають різними і, ймовірно, була неправда на благо. А постійна брехня неприпустима, адже відносини – це довіра, і сильна половина людства це прекрасно розуміє.
- Перевагу жінки. Сильна стать тому і називається саме так, і хоча епоха патріархату пройшла, практично кожен чоловік, як і раніше вважає, що повинен бути головою сім’ї і лідером у стосунках. Адже навіть в природі основні функції, включаючи захист самки і потомства, виконують самці. І якщо жінка займе найвищі позиції і тим більше продемонструє це або вкаже на свою перевагу, то самолюбство благовірного точно буде зачеплено, і він навряд чи забуде це.
- Обговорення недоліків. Хоча деякі з них чоловік може приймати і навіть намагатися усунути, він не зрозуміє, якщо його жінка почне відкрито вказувати на них прилюдно, нехай навіть ведучи розмову з родичами або близькими друзями. Такі подробиці не повинні виходити за межі відносин.
- Приниження чоловічої гідності. Якщо жінка дозволить собі образливі або колючі висловлювання на адресу другої половини, що стосуються теми «нижче пояса», то він відразу ж засумнівається у своїй спроможності в ролі сексуального партнера. І мова не тільки про банальну образу: для чоловіка важливо бути кращим і задовольняти жінку в ліжку, тому недбалі слова можуть призвести до так званої психологічної імпотенції або відсутності бажання вступати в інтимний зв’язок.
- Звинувачення в неспроможності. Навіть якщо чоловік втратив роботу, не має постійного доходу або не може повноцінно привести в порядок житло, ні в якому разі не варто дорікати його в тому, що він – нікчемний чоловік або батько. Такі слова можуть довести до депресії і змусити представника сильної статі реально повірити в те, що він слабкий, безпорадний і ні на що не здатний. У складних ситуаціях йому потрібна підтримка, а не докори і образи.
- Публічна критика. І справа знову ж таки в крихкому самолюбстві, яке так легко зачепити. Ви можете висловити невдоволення наодинці, але не потрібно «виносити сміття з хати» і прилюдно ображати другу половину, навіть якщо ви вважаєте, що образи обгрунтовані і заслужені.
- Питання про недоліки. Якщо звинувачення в них можна списати на емоції, то питання вказують на те, що ви думаєте про недосконалості або хочете усунути їх, тобто хлопець або чоловік – не ідеал для вас, і це непробачно.
- Відмова в інтимній близькості, причому на всіх етапах відносин. Так, на самому початку роману горезвісне «Ні» може бути сприйнято як відсутність симпатії або емоцій. І навіщо тоді все це продовжувати? Коли пристрасть переростає в любов, відсутність бажання може змусити чоловіка думати, що жінка або не відчуває потягу, або має зв’язки на стороні. Через 5-10 років інтим може перетворитися в подружній обов’язок, але і в такому випадку відмови та відмовки сильно ображають чоловіка: якщо у дружини буде постійно «боліти голова», він почне шукати інші способи задоволення природних потреб, що в підсумку спровокує зраду. Так чи інакше, постійні відмови в близькості – величезна загроза для відносин.
- Порівняння з іншими чоловіками. Ніколи не згадуйте своїх колишніх, навіть якщо в чомусь вони були прикладами для наслідування. І не вказуйте благовірному на гідності інших чоловіків, адже якщо ви порівнюєте його, для вас він не є кращим, що знову-таки зачепить самолюбство.
- Меркантильність. Якщо жінку цікавлять тільки гроші і матеріальні блага, то навіщо вона потрібна? І справа не в тому, що вона буде погіршувати фінансовий стан. Просто чоловік вважатиме, що більше нічим не може зацікавити жінку. Ну, або вона просто живе заради свого задоволення, що теж неприйнятно.
- Дурість. Багато хто вважає, що чоловіки люблять дурних жінок, але це не так. Так, на ранніх етапах відносин це мило, але якщо благовірна залишається на колишньому рівні і не розвивається, то з нею стане нецікаво.
- Патологічні ревнощі. Жити з людиною, яка постійно звинувачує в зрадах, просто нестерпно. Причому навіть якщо ревнощі обґрунтовані, вони буде напружувати і дратувати чоловіка, і в результаті він просто піде.
Чи є шанс бути прощеною?
Чи може жінка, що зробила помилки, сподіватися на прощення чоловіки? Це залежить від декількох факторів. Перший – характер представника сильної статі. Якщо він – серйозний, категоричний і самодостатній, то навряд чи захоче жити з образою.
Другий фактор – ставлення до жінки. Якщо вона – кохана дружина, заради якої чоловік готовий на все, то, напевно, прощення буде отримано. Звичайно, образа може періодично згадуватися, але якщо чоловік знайде в собі сили і твердо вирішить викинути її з голови і пам’яті, то є всі шанси на подальші повноцінні успішні відносини.
Третій фактор – конкретна ситуація. Так, якщо жінка не вважає себе винною, не робить висновків і тим більше систематично робить одні і ті ж помилки, то чоловік прийде до думки про те, що його благовірна відноситься до нього несерйозно або просто є справжньою стервою, жити з якою далі немає сенсу. Якщо ж кривдниця усвідомлює свою провину, щиро просить вибачення, обіцяє надалі вести себе інакше і тим паче більше не допускає помилок, то ображений може забути її провини.
Знаючи непростимі помилки і почавши змінювати звички і поведінку, ви зможете не ображати свого чоловіка і будувати міцні відносини без недомовок і сварок.