Що буде, якщо думати про себе погано?

Це вирішив перевірити брат Дарвіна, психолог Френсіс Гальтон. Протягом кількох днів він вставав перед дзеркалом і голосно говорив: “Я найогидніша людина у всій Англії!”, – і ще додавав багато неприємних слів про себе. Дуже переконливо це говорив, постарався повірити у сказане і нарешті настав час вийти на вулицю.

На вулиці перехожі дивилися на сера Гальтона з огидою. Він не подобався людям! Гальтон вирішив, що ось так його самонавіювання спотворило картину світу. Йому почало здаватися, що всі його ненавидять. Тільки він вирішив піти додому, щоб записати цінне спостереження, як його штовхнув перехожий. Навмисне. А вуличний злодій витягнув з кишені гаманець. Гальтон погнався за злодієм, але тут його штовхнув кінь. Тоді коней було багато на вулицях Лондона.

Гальтон почав вставати, потираючи забиті місця. А люди оточили його і почали жаліти коня. І сварити Гальтона за те, що він злякав бідну тварину. І взагалі, мало йому дісталося, треба було сильніше штовхнути! Гальтон, кульгаючи, дістався додому і зрозумів важливу річ – наша думка про себе передається іншим людям. Вони чудово відчувають, хто ми і що ми про себе думаємо. Якщо ми поганої думки про себе, нас штовхатимуть і лаятимуть; і люди, і коні. А злодії намагатимуться заволодіти нашим гаманцем.

Занижена самооцінка та самозвинувачення – причина багатьох невдач. Позиція жертви, поганий настрій привертають до нас агресорів та злодіїв. І добрим людям ми теж не подобаємось; ми ж самі назвали себе «огидними» чи «невдахами». Треба бути вищої думки про себе, коли виходиш із дому. І підбадьорити себе добрими словами, випрямити спину та піти ходою переможця.
Це добрий спосіб психологічного захисту.

Анна Кіріянова

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook