Без категорії Діти

Секрети, які допоможуть вам спілкуватися з дітьми

Ось рекомендації психолога, які роблять стосунки з дітьми більш радісними і здоровими, будуть насичувати дітей силою і життєстійкістю.

Намагайтеся бути для своїх дітей хорошими батьками, незважаючи на те, що ваше власне дитинство було не завжди райдужним. Так робите величезну роботу, переписуєте на ходу родові сценарії, змінюєте на краще життя не тільки своє і своїх дітей, а й онуків, і тих, хто буде жити і спілкуватися з вашими дітьми. Переписувати родові сценарії нелегко. Начебто потрібно загальмувати поїзд, що мчить, і направити його по іншому шляху. Так, робота з психологом допомагає відреагувати накопичені почуття і почати з чистого аркуша.

1. Визнавайте їх почуття, як позитивні, так і негативні.

Для цього уважно слухайте, що вони говорять, намагайтеся зрозуміти їх переживання. Давайте дітям зворотний зв’язок: “Я тебе зрозуміла, я тебе почула”, “тобі дійсно нелегко”, “Розумію, що ти розсердився, образився, на твоєму місці я б теж розсердилася”, “Ти, напевно, дуже зрадів” і т. д.

2. Коли діти роблять щось, що вам не подобається, а це, я думаю, трапляється щодня і не раз, спробуйте реагувати по-новому:

1) опишіть ситуацію, те, що ви бачите.
2) надайте неупереджену інформацію по ситуації (наприклад, якщо дитина кинула одяг на підлогу, скажіть: “на підлозі одяг помнеться і забрудниться”)
3) опишіть одним словом ( “одяг!”)
4) висловіть свої почуття ( “мені неприємно дивитися, як одяг валяється під ногами”)
5) пишіть записки ( “поверни мене на місце. Твій одяг”)
Якщо ви заміните цими прийомами те, що зазвичай використовують батьки при поганій поведінці дітей, а саме, загрози, звинувачення, порівняння, сарказм, скарги, негативні пророцтва про дитину, накази, то відносини з дитиною значно покращаться. Спробуйте! Ці прийоми демонструють повагу до дитини, і рано чи пізно всі діти на них відгукуються.

Наталя Куркова

Дата публікації: 10.11.2020 img Поділитися