Мозок споживає близько 20% енергії
Загальновідомо, що мозок – маленький орган, який вільно поміщається в черепній коробці та споживає близько 20% всієї енергії організму. Це колосальні цифри! Наприклад, якщо ви протягом дня спожили 5 шматків торта “Спартак”, то один з них безцеремонно забере собі керманич-мозок. Ну і апетит в нього!
❓А чи допоможе він нам своєю ненаситністю схуднути, адже, “голова” конфісковує п’яту частину спожитої їжі, коли ми переглядаємо телесеріали типу “Закохане кохання” чи бездумно вглядаємось в стелю?
❓А якщо думи думати, якщо розгадувати кросворди? Скільки калорій спалює мозок, якщо ним користуватись за призначенням, і головне, чи допоможе він нам схуднути?
Читання — надскладний процес: потрібно закарлючки трансформувати в звуки, а ті склеїти між собою, щоб вийшло слово. А потім ті слова складати до купи як пазли, в намаганні осмислити всю цю абракадабру. Хіба ж це не праця? Так, важка, когнітивна, а отже, мозкова.
Ми ж з вами знаємо, що трата калорій — вельми позитивна річ, бо веде до схуднення, відповідно — до гарної фігури. Скільки мозок затрачає енергії на розгадування складного ребуса чи опрацювання наукової літератури, якщо при розгляданні стелі він з’їдає аж 20% нашого провіанту?
Готові почути відповідь? Ок! Тільки не жахайтесь…
За хвилину виснажливої розумової праці можна потратити 0.0025 кілокалорій! Ого! П’ятизначне число вийшло в нас, жаль, що з трьома нулями спереду.
Порахувавши трохи, я визначив: якщо не спати протягом доби, а думати… думати… думати…, то за рахунок тих дум можна спалити близько пів-грама підшкірного жиру. А якщо замислитись на дві доби, не складно порахувати, що згорить цілий грам жиру. Розумно зауважити, що підрахунки теоретичні, адже мозок зазвичай вуглеводом харчується.
Якщо на глибокі роздуми тратиться мізер калорій, куди дівається тих 20%, які мозок відтяпує собі з нашої їжі?
Мозок — керманич. Він в нашому тілі, як сонце в сонячній системі; як екстраверт в оточенні інтровертів. В його обов’язки входить знати все, що відбувається ззовні чи всередині організму, віддавати команди, виправляти органи, що помилки допускають і т.д. Як ви думаєте, чому очі, вуха, ніс та язик розташовані так близько до мозку? Саме так, щоб максимально швидко інформувати його про стан довколишнього середовища. А він миттєво реагує на ті чи інші зміни, віддаючи оптимальний “наказ” мускулам рухати кістками так чи от так.
❓А в середині?
Він вирішує скільки разів стукати вашому серцю, як часто і глибоко дихати і т.д.. Одним словом: роботи там непочатий край, тому 20% їжі треба віддати йому, як належить: Кесарю кесареве!
Отже…
Враховуючи мізерну трату калорій на розумову діяльність, когнітивна праця не впливає на процес схуднення. Хочете підвищити енерговтрати, напружуйте мускули, а не мозок. А якщо хочете виблискувати розумом, читайте.
Консультує тренер Віктор Мандзяк, його сторінка в instagram – тут.