Дім Садиба

«Розумні» вікна захистять дім від злодіїв

Сучасні злодії часто проникають у житло не через двері, а через вікна, у тому числі пластикові. Тому їх теж потрібно захистити.

• Надійні двері підвищують шанси, що зловмисник витратить більше часу, щоб їх відчинити. Відтак є надія, що його побачать сусіди і викличуть міліцію.

• Заміна вхідних дверей на бюджетні китайські на радість злодіям. Такі двері розрізують консервним ножем, а замок за декілька хвилин відмикають звичайною викруткою.

• Добротні двері – металеві. Коштують дорого, проте ні вибити, ні розрізати їх неможливо. Важливо, щоб відчинялися вони назовні.

• Ставтеся відповідально до вибору замка. Обов’язково придбайте врізний, адже накладний легко можна зламати, знявши панель і видаливши серцевину. Чим більше обертів ключа передбачено, тим надійніше. В ідеалі повинно бути 3-4. Дуже важливу роль відіграють ригелі замка. Це такі «пальчики», які висуваються при повороті ключа. Їх повинно бути не менше двох. Чим більше, тим краще.

• Сучасні злодії часто проникають у житло не через двері, а через вікна, у тому числі пластикові. Тому їх теж потрібно захистити. Зараз є така послуга як бронювання шиб. Зсередини квартири на скло наклеюється спеціальна плівка, яка через декілька днів стає єдиним цілим з шибою. Таке вікно неможливо розбити каменем чи молотком.

• Під час замовлення нових пластикових вікон з’ясуйте, чи є можливість оснастити їх спеціальною протизламною фурнітурою. Дізнайтеся, чи можна монтувати таку фурнітуру на вже встановлені вікна. До речі, засклений балкон – додаткова перешкода на шляху злодіїв. • Можна встановити на вікна грати. Найкращі з точки зору безпеки – стаціонарні завтовшки не менше 10 мм, краще 12–15 мм.

Дата публікації: 05.09.2017 img Поділитися