Епоха радянської розкоші пройшла, і майже всі будинки були ретельно очищені від речей, які раніше вважалися розкішними. Сучасні дизайнери в один голос кричать, що викинути потрібно все: від старих дверних ручок до дорогих антикварних інструментів.
У чомусь вони мають рацію, адже стиль сучасного приміщення дуже відрізняється від радянських уявлень про комфорт і затишок.
Кожен хоче, щоб його будинок виглядав розкішно і стильно, але поняття «розкіш» дуже змінилося за останні 20 років.
У минулому були дуже популярні претензійні речі, які будь-який сучасний дизайнер вважав би жахливою вульгарністю. Більшість інтер’єрів сьогодні засновані на простоті, природності та функціональності. Практичність речей має велике значення.
Однак є невеликий перелік цінностей радянських часів, які можуть ідеально вписатися до інтер’єру сучасної квартири або будинку. Тому, що викинути буде — нескінченно дурістю.
Кришталь
Він дуже красивий. Особливо, якщо не всі полки їм завантажені!
У першу чергу, сміливо користуйтеся наявним кришталевим посудом. Не варто залишати його для особливих випадків, як це робили наші бабусі.
Може, варто продати радянський кришталь, точніше велику його частину. Однак ви можете залишити собі улюблені предмети: вазу, пару келихів або салатники. Така невелика кількість антикваріату витончено впишеться до сучасного інтер’єру кухні або вітальні.
Килими
Якісні вовняні килимки й зараз дуже дорогі. А розмістити в інтер’єрі цей предмет розкоші нескладно! Найважливіша порада тут, як і з кришталем — помірність.
Не варто застеляти весь простір килимами. Виберіть свій улюблений килимок і, наприклад, помістіть його у зоні вітальні. Він буде дуже стильно виглядати на сучасній підлозі.
Набори посуду
Використовувати весь посуд з набору ще не у кого не виходило. І для сучасної кухні це буде занадто багато. Але в радянських сервізах бувають дуже красиві великі тарілки та інші дрібниці. Виберіть собі те, чим ви користуєтеся. А від решти, позбудьтеся без жалю.
Деякі умільці навіть роблять з радянського посуду предмети декору та інтер’єру. Однак, у такого рукоділля є і зворотна сторона — воно збирає пил.
Але при уважному розгляді, будь-яку річ з часів СРСР, можна адаптувати до сучасного інтер’єру. Головне, не йти по стопах радянського способу життя. І не захаращувати свій простір запасами на 100 років!