Чому з’являються шкірні висипи на голові?
Дерматологи виділяють такі найпоширеніші причини прищів на голові, у волоссі:
- неповноцінне харчування, часте вживання шкідливих продуктів (занадто солодка, гостра, кисла і жирна їжа);
- наявність звичок, які порушують процеси обміну речовин;
- збої у роботі гормональної системи (під час вагітності та критичних днів, в підлітків у пубертатному періоді, під час і після вживання оральних контрацептивів);
- деякі дерматологічні захворювання спадкового характеру;
- порушення дієти під час грудного вигодовування стає причиною висипань у немовлят;
- алергія на продукти харчування, лікарські препарати, засоби гігієни та ін;
- вітрянка;
- ускладнення в результаті серйозних інфекційних захворювань;
- стреси;
- погані косметичні засоби і предмети гігієни;
- поганий догляд за волоссям і шкірою голови.
Процес появи прищів на шкірі голови
Запалення утворюється на волосистій частині голови з однієї або декількох причин, перерахованих вище. Як відомо, кожен шар шкірного покриву виконує певні завдання. У сполучної тканини знаходяться залози зовнішньої секреції, які виділяють сало і піт. Рідини виводяться через пори.
Сало і піт створюють гідроліпідну плівку, яка повинна забезпечувати захист шкіри від зневоднення і розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Бактерії, які проникають через плівку, забивають пори, перекривають шкірі дихання, чим і викликають утворення запалень у вигляді прищів. Часто ця проблема посилюється надмірним випаданням волосся.
Способи лікування
Лікування прищів на шкірі голови слід починати негайно. Якщо вчасно не позбутися такого косметичного дефекту, він може стати причиною серйозних проблем, наприклад, облисіння. Не завжди самолікування дає хороші результати. Без консультації з лікарем-дерматологом можна вибрати невідповідний препарат і погіршити стан шкіри.
Як позбутися від прищів на голові? Головне — правильно визначити причину захворювання. Існує безліч ефективних методів лікування хвороби. Розглянемо найпоширеніші з них:
Прогрівання уражених ділянок ультрафіолетовою лампою з довгохвильовим випромінюванням запобігає утворенню нових прищів і прискорює загоєння наявних. Медичний прилад використовують для лікування багатьох дерматологічних захворювань.
Протирання запалень спеціальним розчином, приготованим з морської солі і сірки, усуне лущення, нормалізує водно-ліпідний баланс шкіри голови і усуне свербіж. Процедуру слід робити постійно до покращення стану.
Високу ефективність показують камфорний і саліциловий спирт. Ці препарати застосовуються для припікання запальних елементів під волоссям.
Дігтярне мило відмінно допомагає впоратися з прищами на початковій стадії захворювання. Воно підсушує їх, усуває зайву жирність шкіри, якісно очищає пори від сала, пилу, косметичних засобів. Мило потрібно наносити тільки на волосисту частину голови, краще уникати його потрапляння на самі локони, щоб не висушити їх. У будь-якому випадку добре буде після такого лікувального миття скористатися бальзамом, який дозволить зволожити локони. Якщо ви не переносите запах дьогтю, можна спробувати господарське мило. Воно також добре впливає на проблемну шкіру голови.
Пивні дріжджі при вживанні курсами значно покращують стан шкіри під волоссям. Засіб містить вітаміни та мінерали, які допомагають очистити організм від шлаків і токсинів, наситити епідерміс. Придбати препарат можна у вигляді капсул або таблеток. Щоб оцінити результат, потрібно приймати їх не менше двох місяців по 3 рази в день перед прийомом їжі. Пивні дріжджі мають протипоказання. Після того як ви дізналися причину прищів в голові, потрібно проконсультуватися з лікарем.
Оздоровлююча маска для шкіри голови
Добре себе зарекомендувала для лікування прищів на волосистій частині голови ця маска. Для її приготування знадобляться такі інгредієнти:
- сухі дріжджі — 2 ч. ложки;
- сік апельсина — 1 ч. ложка;
- лимонний сік — 1 ч. ложка;
- морквяний сік — 1 ч. ложка.
Змішайте інгредієнти в скляній ємності і підігрійте на водяній бані. Нанесіть маску на шкіру на 15-30 хвилин, якщо турбують прищі на голові і є свербіж. Змийте теплою водою.