Прості і корисні поради, які допоможуть дитині швидше одужати

Ось як правильно лікувати хвору дитину, щоб вона одужала швидше...

У зимовий період підхопити інфекцію простіше простого, особливо дитині. Маленький організм не встигає підлаштовуватися під коливання температур, невелике переохолодження чи перегрівання можуть спричинити застуду та інші неприємності. А спілкування в дитячому колективі доповнює «знайомство» з новими вірусами.

На жаль, ні досягнення медицини, ні старання мам і тат, не можуть сьогодні захистити дітей від хвороби. Але в силах батьків, допомогти дитині впоратися з нею, мінімізувавши їх прояви та не допустивши ускладнень. Як правильно лікувати хвору дитину, щоб вона одужала швидше? Відповідаємо!

Здорове харчування

Результат пошуку зображень за запитом "харчування дітей"

Під час хвороби дитячий організм витрачає багато сил на боротьбу з вірусами, тому їжа, яку ви пропонуєте дитині, повинна бути простою, легко перетравлюватися і засвоюватися.

Не переживайте, що маленький пацієнт мало їсть або взагалі відмовляється від їжі, як тільки йому стане легше, апетит відновиться. А ось рідини споживати хворий повинен багато! Рекомендують дотримуватися питного режиму. Це допоможе уникнути зневоднення. Бажано кожні півгодини-годину в періоди неспання, невеликими порціями, пропонувати дитині питво (морс, компот, трав’яний чай або воду).

Як правильно годувати маленького пацієнта?

  • Керуйтеся апетитом – не годуйте насильно.
  • Давайте їсти частіше, але зменшіть порції. Не використовуйте під час приготування страв нові продукти.
  • Надавайте перевагу нежирній, теплій, рідкій їжі, сезонним овочам і фруктам.

Правильне лікування

Результат пошуку зображень за запитом "лікування дітей"

Тільки після візиту лікаря та отриманих результатів аналізів, може бути зрозуміла схема лікування вашої дитини. Якщо вас бентежить призначені ліки, є питання щодо їх дозування чи складу – не бійтеся обговорювати це з лікарем.

  • Обов’язково уважно читайте інструкцію, давайте ліки в один і той же час (одні препарати приймають на голодний шлунок, інші через певний проміжок часу після їжі).
  • Не перевищуйте дозування, призначене лікарем, для зручності використовуйте спеціальний дозатор, з ним ви точно не помилитеся в кількості препарату.
  • Не припиняйте лікування. Якщо дитині стало краще, а курс лікування, запропонований лікарем, не завершено, порадьтеся з фахівцем.

Свіже повітря

Результат пошуку зображень за запитом "провітрювання вікон у дитячій кімнаті"

Сприятливе середовище для бактерій і вірусів – застояне і сухе повітря в приміщенні. Людина в середньому на 60% складається з води, якщо вологість повітря в кімнаті, де знаходиться хворий, низька, його шкіра починає сохнути, а організм в цілому може отримати зневоднення. Сухе повітря сушить слизову носа, знижуючи її здатність захищати організм від збудників захворювань. Слизова стає легко проникною для вірусів і бактерій. Фахівці радять користуватися зволожувачем і регулярно провітрювати кімнату!

Непровітрюване приміщення, сухе і застояне повітря – улюблене середовище проживання вірусів і бактерій. При низькій вологості повітря відбувається пересихання слизових оболонок і дитина стає більш вразливою для інфекцій. А якщо додадуться ще й бактерії, яким зовсім нескладно потрапити в ослаблений атакою вірусу організм, уникнути ускладнень буде набагато складніше.

Хороший сон

Результат пошуку зображень за запитом "ребенок спит"

Хворій дитині потрібен спокій і відпочинок. Фахівці стверджують: під час сну ослаблений організм накопичує сили для боротьби з вірусами і бактеріями. Для швидкого одужання і відновлення малюк повинен спати стільки, скільки йому хочеться. Не переживайте, що тривалий денний сон завадить нічному, хворому малюкові потрібно більше часу на відпочинок.

У періоди неспання пограйте з малюком (в наступному пункті ми підготували добірку ігор), зробіть йому легкий масаж, прочитайте книгу, разом подивіться його улюблений мультфільм.

Цікаві ігри

Результат пошуку зображень за запитом "игры с ребенком"
  • Бажання дитини. Запропонуйте дитині що тридцять хвилин придумувати для вас безглузді завдання: прокричати як півень, постояти в планці, вгадати пісню з трьох нот, назвати імена кращих друзів малюка. Весело буде всім: і вам, і маленькому пацієнтові.
  • Перенесіться у минуле. Гарним проведенням часу стане перегляд фотографій із сімейного архіву, діти дуже люблять дивитися старі світлини: перший танець батьків на весіллі, перші кроки, перше свято – перенесіться на 5, 10 років назад і ви поринете в приємні спогади. А ще можна зробити пазли з улюблених фотографій, нехай дитина сама вибере фото, які ви повинні надрукувати на принтері, наклеїти на картон і розрізати на частини, а після брати разом.
  • Бюро подорожей – заваріть смачний чай, налийте його в термос, запасіться фруктами і бутербродами, дістаньте глобус і карту, і «вирушайте» в шлях. Сафарі в Кенії, Райдужні гори, Канарські острови, завдяки вашим знанням і фантазії, можна побувати в будь-якій точці світу.

За матеріалами

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook