Про врожай подбає місяць та його фази

Якщо потрібно збирати, наприклад, фрукти для їжі просто на стіл, то це найкраще робити при зростанні місяця – плоди будуть соковитими, смачними.

Наші предки-землероби знали, що врожайність залежить від того, у яку фазу місяця сіяли чи садили ниву. Нині це науково доведено.

У повний місяць велика частина соків знаходиться у верхній частині рослини, в стеблі та плодах, а в молодий місяць, навпаки, в нижній – бульбах і коренях. Навіть просте зважування різних частин рослини розвіює будь-які сумніви з цього приводу.
Як же визначити, в який день місяця настає та чи інша місячна фаза? Це нескладно зробити, якщо у вас є звичайний відривний календар. У ньому зазначено дати, а іноді й години місячних фаз.

Цикл місяця можна розділити на дві частини. Перша – коли місяць росте – від молодика до повного місяця, і друга – коли місяць спадає – від повного місяця до молодика.
При зростанні місяця активність біополя, циркуляція життєвих соків рослини спрямована від центру до периферії, знизу вгору. Це період найбільш інтенсивного росту, розвитку надземних частин рослин. А коли місяць спадає, вектор активності спрямований у зворотний бік – від периферії до центру, зверху вниз. У цей час активно відбувається зростання підземних частин, а зростання надземних, навпаки, уповільнюється. Тому те насіння, яке потрапляє у землю при зростанні місяця, програмується на більш активне зростання вгору і розвиток надземної частини, а те, яке було посаджено при спаданні, має протилежну тенденцію розвитку.

Таким чином уже з цього простого поділу місячного циклу ми можемо дістати цілком конкретні, практичні рекомендації для визначення часу посадки тих або тих культур. Наприклад, рослини, плоди яких над землею, – помідори, огірки, капуста, плодові дерева, сіяти і садити потрібно при зростанні місяця. А всі коренеплоди (редиска, буряк, ріпа, картопля) – при спаданні.

Терміни збору врожаю також залежать від того, що і з якою метою ви збираєте. Якщо потрібно збирати, наприклад, фрукти для їжі просто на стіл, то це найкраще робити при зростанні місяця – плоди будуть соковитими, смачними, насиченими життєвими соками й енергією. Для тривалого зберігання збір урожаю потрібно планувати на період спадання місяця.

Дні місячного циклу:
1-й день невдалий для посіву й посадки. Зібрані цього дня плоди ліпше швидко спожити або ж переробити, інакше вони зіпсуються.
2-й день вдалий для посіву і посадки рослин, що мають короткий вегетаційний період, а також для ранніх сортів, які не призначено для консервування та тривалого зберігання. Також можна висівати рослини, плоди яких (чи самі рослини) призначено для сушіння.
3-й день доволі сприятливий для посіву й посадки. Успіх гарантований при вирощуванні будь-якої культури.
4-й день передбачає, що за рослинами, які висаджено цього дня, треба буде особливо ретельно доглядати. Добре висівати насіння культур, що їх вирощують розсадним способом з пікуванням.
5-й день сприятливий для будь-яких сільськогосподарських робіт. Особливо гарний для висадження саджанців плодово-ягідних кущів та дерев, а також декоративних рослин. Цього дня можна сміливо висаджувати нові сорти.
6–8-й дні небажані для роботи на землі.
9-й день сприятливий для внесення добрив.
10-й день чудовий для посіву і посадки культур, у яких плодоносить надземна частина.
11-й день небажаний для висівання та висаджування. Ліпше формувати клумби, обрізати дерева, кущі, особливо декоративні.
12-й день однозначно несприятливий для контакту з садовими та декоративними рослинами, прополювання. Ліпше збирати і заготовляти лікарські рослини.
13–14-й дні не варто використовувати для висаджування рослин. Хіба можна підсіяти грядки, де не зійшли рослини.
15–17-й дні. Місяць у повні. Ліпше утриматися від роботи з рослинами.
18-й день – сприятливий для посіву і посадок. Чудовий для підсіву коренеплодів, що погано зійшли. Найкращий день з усього циклу для вкорінення черешків під банкою.
19-й день позитивний, сміливо висаджуйте і висівайте.
20-й день вдалий для робіт на землі. Дуже ефективні будуть роботи із захисту рослин від шкідників. Енергія сприятлива для пересаджування кімнатних рослин та пікування сіянців.
21-й день сприятливий для робіт, однак має ризик травматизму.
22-й день гарний для завершення початих справ.
23–24-й дні сприятливі для посадки картоплі, однак неодмінно розрізаних бульб.
25-й день вдалий лише для прополювання. Можна обприскувати від шкідників. Однак сіяти і садити небажано.
26–27-й дні несприятливі. Бажано не сіяти, не садити. Можна лише обприскувати від шкідників.
28-й день сприятливий для висівання насіння на розсаду, що не потребує пікування. Сприятливий для висаджування черешків (гарно вкореняться) та пікування.
29–30-й дні – руйнівні і деструктивні. Варто утриматися від роботи на землі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook