Чи просто кататися на велосипеді?
Найскладніше – розпочати. «Перевантажити» своє тіло з дивану на велосипед і прокататись вперше. Потім вдруге. А потім, як стверджують професійні вело спортсмени, їзда стає необхідністю! За статистикою, 3-5 прогулянка вважається тим самим переломним моментом, коли вирішується чи буде у вас із велосипедом «все серйозно».
Існує «золотий список» порад велосипедистам-початківцям
- Обмундирування для безпечної їзди
Коли ви вже наважились придбати велосипед, то враховуйте, що також не обійдетесь без:
– аксесуарів для захисту кінцівок та іншого ( шолом, рукавички, наколінники, окуляри)
– фляги для води
– наплечника, у який має поміститись запасна шина і насос, набір інструментів для ремонту, аптечка, відбивачі та ліхтарики.
- Вода – must have для комфорту велопрогулянки
Під час їзди вам необхідно максимально відновлювати водний баланс організму, і робити це рекомендується кожні 15 хвилин. Чим більше ви проїдете, тим більше треба випити рідини. Це дозволить зберегти суглоби міцними та здоровими.
- Комфортна їзда
Коли ви лише освоюєте мистецтво катання, розпочніть з повільної їзди: відчуйте, як утримувати рівновагу, оволодійте управлінням, поворотами, гальмуванням. Перед відправкою у довготривалу подорож, відшліфуйте своє уміння на рівній асфальтованій дорозі, де вам не будуть заважати пішоходи та автомобілі.
- Гальмування
Важливо навчитися своєчасно і правильно зупиняти свій велобайк. Більшість початківців використовують тільки задні гальма , бо це зручно. А досвідчені велосипедисти, які їздять швидко, у 80% випадках застосовують передні гальма, бо це запобігає інерційному ковзанню.
- Правила на дорозі
На дорозі ви не просто чоловік або жінка на велосипеді, ви – учасник руху. А це означає, що ви повинні суворо дотримуватись правил дорожнього руху. Від вашої самодисципліни і знань залежить здоров»я та життя багатьох.
- Зберігання велосипеда
Є два способи зберігання велосипеда у помешканні, але жоден з них не передбачає використання балкону чи веранди. Це має бути тепле і сухе місце. Подбайте, як і на чому вашого «друг» встановити. Щоб не псувати стіни, можна використовувати триногу, що підтримуватиме тільки заднє колесо, а переднє – лише зафіксувати. Якщо так велосипед займатиме надто багато місця у приміщенні, можна закріпити його на стіні. Це найоптимальніший з варіантів для мешканців малогабаритних квартир.
БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ, КАТАЙТЕСЯ З РАДІСТЮ!