Поради трихолога: що робити при випаданні волосся

Вам допоможе терапевт або лікар-трихолог, який професійно займається лікуванням волосся та шкіри голови. Ось що говорять фахівці з приводу проблеми випадання волосся.

Статистика стверджує, що 75% людей стурбовані станом свого волосся. Найпоширенішими проблемами називають лупу, кінчики волосся, що січуться, активну роботу сальних залоз. Але найбільше люди бояться облисіння.

Якщо у вас почало активно випадати волосся, то не треба бігати по магазинах у пошуках чудодійного шампуню, який зупинить цей процес. Не допоможуть також і народні рецепти, на кшталт втирання гірчиці чи реп’яхової олії. Не намагайтеся вирішити проблему підручними засобами — зверніться до лікаря, доки процес не став незворотнім.

Вам допоможе терапевт або лікар-трихолог, який професійно займається лікуванням волосся та шкіри голови. Ось що говорять фахівці з приводу проблеми випадання волосся.

Чому випадає волосся?

Багато пацієнтів трихологів вважають, що випадання волосся безпосередньо пов’язане із впливом зовнішніх факторів, наприклад, стресом. Звичайно, життя в сучасних умовах не дає нам розслабитися і часом ми всі наражаємося на переживання, але волосся, однак, випадає не у всіх.

Волосся може розповісти про стан вашого здоров’я багато. Всі погіршення, що відбуваються із зубами, волоссям та нігтями в першу чергу говорять, що ваш організм ослаблений, тому шукайте корінь проблеми у своєму внутрішньому стані.

Для цього вам знадобиться звернутися до лікаря та здати аналізи, які призначить лікар.

Алопеція виникає з кількох причин і зараз ми спробуємо їх озвучити

Насамперед необхідно простежити за своїм харчуванням. Якщо організм не отримує необхідних мікроелементів і вітамінів — волосся починає випадати.

Також, дуже часто волосся випадає через захворювання щитовидки. Мало хто знає, але у жінок можуть переважати чоловічі статеві гормони. Ознаками дисфункції яєчників можуть стати облисіння та збій менструального циклу. Це має назву андрогенної алопеції або облисіння за чоловічим типом.

Ну і ще одна причина – настання менопаузи, волосся починає випадати і з цим нічого не поробиш, так розпорядилася природа.

Неправильне харчування – ще одна причина активного випадання волосся. Люди у прагненні схуднути відмовляються від багатьох продуктів, що призводить до дефіциту, наприклад, заліза. Тому в жодному разі не можна виключати з раціону м’ясо, молочні продукти, злаки. Але, якщо з якихось причин повинні деякий час посидіти на дієті, наприклад, станом здоров’я, робіть це під керівництвом лікаря, який пропише вам необхідні вітаміни.

Ще потрібно враховувати спадковість. Тут слід пам’ятати, що генетично стан волосся успадковується сином від матері, а дочкою від батька.

Не варто виключати зі списку причин алопеції тяжкі захворювання, які перенесла людина та дія лікарських препаратів, наприклад, антибіотиків.

Зрозуміло, звичайній людині не можна розібратися в причинах алопеції самостійно, тому їй на допомогу прийде лікар-трихолог.

Чи випадає волосся від шампунів, фарбування та природних впливів?

Фарбування, як і будь-який хімічний вплив, шкодить волоссю. Але стати причиною алопеції не може, тому що впливає на саме волосся і не зачіпає волосяну цибулину. Хімічні речовини у складі фарб для волосся піднімають лускатий шар і багато пацієнтів, щоб знизити шкідливий вплив вдаються до натуральних речовин для фарбування, наприклад, хні та басми. Звісно. Вони менш шкідливі, але все ж таки під час сильного випадання волосся фарбувати волосся не варто.

Якщо говорити про шампуні, як про причину випадання волосся, то це такий самий міф, як і стимуляція росту волосся за допомогою шампуню. Шампунь лише підтримки особистої гігієни, їм не можна вилікувати волосся. Що стосується вибору шампуню, що відповідає вашому типу волосся, ви можете проконсультуватися з трихологом або дерматологом.

Ще один вид засобів для догляду – це бальзами та кондиціонери. Найкраще їх використовувати тільки тоді, коли ваше волосся пошкоджене фарбуванням. І наносити бальзам необхідно тільки на волосся, але в жодному разі не на шкіру голови і тим більше нині втирати в неї. Якщо ви втираєте в шкіру маски та бальзами, ви забиваєте волосяні цибулини, вони перестають дихати і замість користі ви отримаєте шкоду. Якщо говорити про миття, то вода не повинна бути надто гарячою або надто холодною, краще, якщо вона буде кімнатною температурою.

Вплив навколишнього середовища може негативно відбиватися на стані волосся. Не ходіть без головного убору при негативних температурах, Переморожування та перепад температур, коли ви входите з холоду в тепло, завдає шкоди волосяним цибулинам. А шапка чи інший головний убір допоможуть нівелювати контраст.

Холод волосся шкодить, але й яскраве сонце теж. Тому в літню пору намагайтеся закривати волосся від прямих сонячних променів капелюхом або панамою. Але якщо ви не любите головні убори, нанесіть на волосся спеціальний фітозахисний спрей.

Не стягуйте волосся в косу чи хвіст надто туго. Порушення кровообігу шкодить волоссю.

Чи є ефективні народні засоби для запобігання випаданню волосся?

Хороший трихолог не тільки не повинен рекомендувати такі засоби, а й усіляко відмовлятиме від їх використання. Деякі з них завдають непоправної шкоди. Наприклад, реп’яхову олію, що широко використовується, вона забиває пори і при цьому прискорює кровообіг, що ще посилює проблему.

В інтернеті користуються популярністю рецепти, які рекомендують втирати в шкіру голови гірчицю, мед, цибулю, перець чи всі разом. Але натерти шкіру голови можна чим завгодно, однак внутрішніх проблем це не вирішить. Тому всім, хто страждає від випадання волосся, рекомендується пройти обстеження.

Лікування шкіри голови – процес не швидкий. Два тижні — не той термін, який повинен пройти, щоб ваше волосся знову стало здоровим і перестало випадати. Багато пацієнтів кидають лікування, тільки-но почавши. Хоча до цього волосся випадало дуже довго, а значить треба розуміти, що і процес відновлення проходитиме повільно.

Для появи нового волосся потрібно близько 3-4 місяців. Тому необхідно працювати в парі з лікарем-трихологом та виконувати всі його рекомендації. Існують кошти, які допоможуть призупинити випадання за місяць, але якщо вже утворилися лисиці, для появи першого гармата необхідно чекати 3-4 місяці, а остаточно ситуація стабілізується через рік.

Але варто пам’ятати, що доглядати волосся доведеться все життя. Адже ви чистите зуби кожен день, так чим волосся гірше?

На жаль, допомога лікаря-трихолога не входить до системи ЗМС, тому всі послуги доведеться оплачувати самостійно. Ліки та процедури, що допомагають відновити волосяний покрив недешеві. Тому деякі пацієнти намагаються проводити деякі процедури вдома.

Не варто довіряти рекламі і приймати на віру все, що ви бачите в Інтернеті або по телевізору. Наприклад, широко розрекламована гребінець для фізіопроцедур, так званої дарсонвалізації, може завдати шкоди волоссю і посилити ситуацію.

Так само справа з косметологічними кабінетами, які викликають дуже багато питань. Процедура мезотерапії, коли в шкіру вводять голову медикаменти, може проводитися тільки фахівцем. Адже ліки необхідно змішувати та колоти за певною схемою. Крім того, існує ризик, що вам можуть потрапити контрафактні препарати.

Лікування волосся обходиться дорого. Але якщо ви обрали хорошого фахівця, повірте, воно цього коштуватиме. Але перш ніж вручати свої гроші та здоров’я лікарю, ознайомтеся з його репутацією. На жаль. У приватних клініках найчастіше оцінюють не стан вашого волосся, а ваші фінансові можливості, після чого призначають лікування.

Коли призначають процедуру пересадки волосся?

Зазвичай лікування дає свої результати через визначений термін. Але є група людей, зазвичай, це чоловіки, яким повернути шевелюру можна тільки за допомогою пересадки. Це відбувається, якщо волосяні фолікули атрофувалися.

Вартість процедури зараз стала доступна широким масам, ніж десяток років тому. Але пересадка вимагає постійного догляду і волосся не виглядатиме, як «рідне», тому деякі медійні особи вдаються до перук, шиньйонів і т. д. Деякі люди болісно переживають незворотну втрату волосся, тому їм просто необхідно звернутися до психолога.

Що потрібно зробити, щоб запобігти випаданню волосся?

Правильно і збалансовано харчуватися, позбутися шкідливих звичок і якнайбільше рухатися.

Скільки волосся випадає на день у межах норми?

Хтось втратить у день сотню волосся і в нього швидко з’явиться нове, а у когось випаде 50 волосин і натомість не виросте нічого. Тому слідкуйте за станом волосся і не затягуйте з походом до лікаря.

Як часто потрібно мити голову та як вибрати шампунь?

Якщо мама чи бабуся вас вчили мити голову раз на тиждень – це неправильно. Голову необхідно мити у міру забруднення. Волосся починає хворіти від надлишку шкірного сала. Підберіть добрий шампунь і мийте голову, коли це дійсно потрібно.

Шампунь вибирають відповідно до типу волосся. Але, якщо ви пройшли курс лікування від облисіння, краще придбати засоби аптечної серії і спираючись на поради лікаря.

Як відстрочити посивіння?

Зазвичай посивіння це генетично закладений процес. І якщо у ваших батьків волосся рано побіліло — нічого не вдієш. Але іноді, волосся сивіє моментально і тоді необхідно звернутися до трихолога, який пропише вам вітаміни та мікроелементи. Також на пігментацію волосся впливає вміст міді в організмі, його можна виявити за допомогою спеціального аналізу.

Як вибрати хороший гребінець?

Найголовніше – гребінець повинен мати часті зубчики, а її матеріал не має значення. До речі, народний рецепт розчісувати волосся не менше ста разів на один і сто в інший бік наукової основи під собою не має.

Чи правда, що стан волосся, нігтів і зубів взаємопов’язані?

Прямого зв’язку між волоссям, нігтями та зубами немає. І те, й інше — придатки шкіри. Але нестача мікроелементів, наприклад кальцію, відбивається на всьому.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook