Тільки-но ви помітили перші ознаки запалення (легкий свербіж чи посмикування ока), негайно вживайте відповідних заходів. Потрібно гарненько вигріти хворе місце і знешкодити інфекцію. У поліклініці вам запропонують вигрівання спеціальною синьою лампою з рефлектором. Після цього гній вийде сам.
Головне – не колупати ранку і не видушувати гній, щоб не занести нової інфекції. Процедуру можна виконувати й удома, тільки лампу вам замінить хустинка з нагрітою на сковорідці сіллю, а ще краще скористатися насінням льону або вареним яйцем. Підійдуть також теплі компреси (раз на день по 10 – 15 хвилин). Вигрівай ячмінь перед сном – можливо, вранці вже нічого не буде помітно! Якщо нагноєння зовсім не лікувати, то невдовзі на його місці може виникнути затвердіння. А це видаляють уже хірургічним шляхом.
Поки ячмінь не визрів, шкіру повік регулярно змащуйте розчином йоду, зеленкою або 70-процентним спиртом. Щоб запобігти розвитку кон’юнктивіту (запалення сполучної оболонки ока), регулярно закрапуйте очі розчином дезінфекційних крапель: цілоксаном, 0,025-процентним розчином левоміцетину, 20 – 30-процентним розчином альбуциду чи 0,02-процентним розчином декаметоксину. Ці краплі без рецепту продаються у всіх аптеках. Антибіотики потрібні для того, щоб подолати стафілокок. Про вся випадок закрапуйте і здорове око, тільки візьміть іншу піпетку.
А щоб втамувати біль, змащуйте горбочок 1-процентною ртутною маззю чи маззю з розряду сульфаніламідів.