Здоров'я та краса Народна медицина

Побороти ревматизм допоможе вовче тіло

У перші дні в деяких хворих може бути невелике загострення недуги. Цього не треба боятися, а варто продовжити курс лікування до видужання.

Історія зберегла чимало прикладів, коли лікарі, які застосовують методи фітотерапії, успішно справлялися з багатьма недугами. Як за допомогою лікарських рослин полегшити вияви ревматизму, розповідає спеціаліст з народної медицина Іван ДОВГУН.

– Найперше при цьому захворюванні уражаються великі суглоби: колінні, гомілковостопні та ліктьові, – каже Іван Прокопович. – Поступово ревматизм переходить з однієї ділянки суглоба на другу, і якщо захворювання не лікувати відразу, то в результаті можна отримати ураження обох ніг та рук. Певна річ, можна приймати дорогі медикаменти, але можна й довіритися цілющій силі природи. Препарати з лікарських рослин докорінно відрізняються від сучасних синтетичних. Вони не мають побічної дії, натомість позитивно впливають практично на всі обмінні процеси в організмі: омолоджують, стимулюють роботу залоз, тренують їх.

При кістково-суглобових захворюваннях (ревматизмі, артритах, подагрі, остеохондрозі, міжхребцевій грижі тощо) є ефективним вовче тіло (рос. «болотный сабельник). Його також застосовують при захворюваннях шлунка, кровотечах, фіброміомах, мастопатії, геморої, гінекологічних захворюваннях. Показане також застосування рослини при туберкульозі легень, хронічному бронхіті, пародонтозі, простудній ломоті в тілі. Не рекомендується приймати вагітним та жінкам, які годують груддю, дітям до 12 років, при індивідуальній чутливості до продукту. Перед початком лікування бажано порадитися з лікарем.

Препарати із вовчого тіла потрібно приймати курсом, у запущених і складних випадках провести два-три курси. При комплексному лікуванні перший курс триває 30 днів, потім перерва два тижні, і знову прийом 30 днів. Через три-шість місяців знову 30 днів лікування. При остеохондрозі, ревматоїдному поліартриті, міжхребцевій грижі лікування проводять щорічно. Досягнення хороших результатів лікування можливе при правильному харчуванні, щоденному занятті фізичними й лікувальними вправами, періодичному клінічному обстеженні. Під час лікування варто відмовитися від вживання алкоголю й тютюну. У перші дні в деяких хворих може бути невелике загострення недуги. Цього не треба боятися, а варто продовжити курс лікування до остаточного видужання.

Способи застосування і дози

1 ст. ложку подрібненої висушеної рослини залити 200 мл окропу, тримати на водяній бані 15 хв. Остудити за кімнатної температури, процідити, траву віджати. Відвар пити по 50 мл тричі на день за 1 год до їди.

1 ст. ложку вовчого тіла залити 1 скл. окропу, тримати в термосі 1,5–2 год, процідити. Приймати по 50 мл тричі на день за 1 год до їди.
50 г вовчого тіла залити 0,5 л 40% спирту, настояти 21 день у темному місці. Приймати по 1 ст. ложці тричі на день, додаючи до чаю.

Дата публікації: 23.06.2017 img Поділитися