Коренева система часнику знаходиться близько від поверхні землі, тому його потрібно висаджувати після тих рослин, у яких коріння проникає на суттєву глибину, щоб він міг отримати з ґрунту якомога більше поживних речовин. Не можна допускати висадки часнику після рослин, які мають з ним схожі збудники хвороб та вражаються однаковими шкідниками.
Сидеральні культури
Відмінними попередниками для часнику є кормові трави та зернові культури, окрім ячменю й жита. Істотно поліпшують структуру ґрунту, сприяючи накопиченню в ньому азоту люцерна, конюшина, мітлиця, які також є ефективними біологічними засобами в боротьбі з бур’янами.
Найкращою сидеральною культурою вважається — гірчиця, яка добре знезаражує ґрунт.
Білокачанна та цвітна капусти
Городники рекомендують саджати часник після ранньостиглого сорту білокачанної та цвітної капусти. Збір врожаю цих рослин проводять в ранні строки, тому можна провести повноцінну підготовку ґрунту.
Ділянка після огірків
Під огірки зазвичай кладуть багато органічного добрива, яке після розкладання в ґрунті буде дуже корисне часнику. Свіже органічне добриво йому категорично протипоказано.
Гарбузові культури
Всім відомі представники сімейства гарбузових – це кабачки, патисони, гарбузи та інші являються для часнику гарними попередниками, бо не мають спільних з часником хвороб, що може підвищити шанси отримати здоровий й гарний врожай.
Бобові культури
Найкращі попередники для часнику є бобові – це квасоля, боби, горох, нут, соя та інші. Після них в ґрунті накопичується багато азоту, а ще вони поліпшують структуру землі, навіть суглинисті чи важкі їх типи стають пухкими й покращується проникнення в нього кисню.