Пікантні мариновановані сливи. Три рецепти консервації

Нехай на столі буде м’ясо, сири, салати – мариновані сливи з’їдаються першими! Ця незвичайна пікантна закуска - хіт святкового столу, а ще баночку слив можна дати на гостинць!

Швидкі мариновані кисло-солодкі сливи

Сливи сорту угорка (темносині, несолодкі, зі щільною м’якоттю). Маринад: 2,5 л води, 1 кг цукру, 0,5 л оцту (9%), гвоздика, кориця. Можна додати лавровий листок, духмяний перець.

Поставити на вогонь велику каструлю з водою, довести до кипіння. А поряд ще одну – з холодною водою. Сливи (з кісточками) скласти у друшляк, занутирити в окріп хвилини на 3, дістати і швидко занурити у холодну воду. Діставати сливи треба, щойно вони почнуть змінювати колір, інакше потріскаються. У кожну банку банку (по 1 л) покласти 4-5 бутонів гвоздики, на кінчику ножа кориці, скласти сливи, залити маринадом (закип’ятити воду, додати цукор, щоб розчинився, насамкінець влити оцет; солі не треба!). Стерилізувати 20 хв, закрутити. Маринаду вистачає приблизно на 10 літрових банок. Сливи можна їсти через місяць. А також їх можна не стерилізувати, а залити гарячим маринадом й опустити у погріб.


Мариновані сливи “Десятиденка”

1 відро слив, 1 п. лаврового листя, 0,5 п. гвоздики, 0,5 п. чорного перцю горошком, 800 г оцту, 2,5 кг цукру.

Усі спеції перемішати зі сливами. 800 г оцту з 2,5 кг цукру закип’ятити, залити сливи, накрити кришкою, залишити на добу. Так робити 9 днів: зливати сік, кип’ятити і знову ним заливати сливи. На 10 день дістати сливи, розкласти їх у стерильні банки, залити киплячим соком, закрутити (рецепт Надії Левенчук).


Пікантні консервовані сливи “Закусчні”

1 кг слив (Венгерок, угорок), 100 г оцту, 300 г цукру.

Сливки з кісточками проколоти в кількох місцях, скласти у миску. Цукор з оцтом розтопити і залити сливки, потрусити, кілька разів протягом дня перемішати. Наступного дня злити сік, перекип’ятити його і залити сливки знову. Так робити 5 днів, дехто робить 3-4 дні, я 5. Останній раз злити сік, розкласти сливки в стерильні банки, на дно покласти гвоздичку і дрібку кориці, можна духмяний горошок. Сік закип’ятити і залити сливи, закрутити. Трохи соку може залишитися. Я його зберігаю в холодильнику і використовую для маринування м’яса або приготування соусів (рецепт Христини Барвінської).

Спробуйте також приготувати:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook