Підгузки є одним із тих винаходів, що суттєво полегшили життя молодим батькам та їхнім малятам. Багато хто, кого виховували у радянські часи, переконаний, що немовля треба неодмінно туго сповивати, вирівнюючи ніжки й ручки. Таким методом послуговувалися не лишень у Союзі, а ще й… у деяких племенах американських індіанців. Проте загалом у світі сповивання вважається шкідливим для малюка, тому що воно утрудняє дихання й травлення, а також провокує з’яву попрілостей. А у дітей, що народилися з недорозвиненими тазостегновими суглобами, воно може спричинити вивих стегна.
На жаль, є малюки, які при народженні страждають вродженим вивихом стегна, або, кажучи науковими термінами, дисплазією тазостегнового суглоба. Причиною дисплазії може бути тісне положення плоду в утробі або важкі захворювання мами під час вагітності. Але до причин можна віднести й такі, на перший погляд, зовсім не страшні речі, як незбалансоване харчування майбутньої матері та супутня нестача вітамінів і мінералів, які сприяють правильному формуванню організму дитини. У перші тижні після народження це захворювання може взагалі бути непомітним для батьків, тому, коли воно стає явним, його списують на… підгузки.
Але чи це так? Як уже згадувалося вище, туге сповивання посилює ризик вивиху стегна. Розумною альтернативою тугому сповиванню є вільне, коли рухи малюка нічим не обмежені. А використання підгузків – це ще більш полегшений варіант вільного сповивання, тому що вони взагалі не обмежують рухів дитини.
До того ж підгузок занадто м’який, щоб серйозно впливати на формування суглобів та кісток. Але навіть коли він і має такий вплив, то тільки позитивний. Постежте за малюком і ви зрозумієте, чому це так. Якщо покласти новонародженого на спину, він зігне ніжки в колінах і розкине їх у бік. Така поза є зручною та природною для нього. До того ж це сприяє правильному розвитку тазостегнових суглобів немовляти.
Проте варто пам’ятати, що не можна тримати дитину в памперсі постійно, адже, щоб уникнути попрілостей, ніжна шкіра новонародженого має дихати.