Переслідування дітей на вулиці: правила безпеки. Треба знати всім батькам і дітям!

Ви повинні передбачити таку ситуацію і обов’язково навчити дітей правилам безпеки. Будь ласка, не ігноруйте це!

Наш світ далеко не такий безпечний, як нам би хотілося – на превеликий жаль. І якщо дорослі переважно встигають адекватно оцінити ситуацію та прийняти правильні рішення щодо подальших дій, то діти можуть розгубитися і зреагувати не так, як потрібно.

Що повинна знати дитина

Не треба перевіряти, чи дійсно людина йде саме за тобою, чи ні – якщо у тебе виникла хоч найменша підозра, що тебе переслідують, негайно починай діяти:

1. Дзвони батькам і говори про те, що відбувається. Заздалегідь домовся з ними про ключові слова, які вказують на те, що у тебе проблеми, але ти не можеш про це говорити (якщо є ймовірність, що ця людина почує вашу розмову), або без пояснень попроси тебе зустріти.

2. Сміливо дзвони за номерами екстрених служб, якщо ти не відчуваєш себе в безпеці. Кажи, що хтось незнайомий тебе переслідує і наполегливо хоче з тобою поспілкуватися. Набери номер 112, відразу скажи своє ім’я та прізвище, щоб оператор був впевнений, що цей дзвінок – не розвага. Розкажи, що відбувається, і постарайся пояснити, де. Якщо оператор не повірить і повісить трубку, телефонуй ще раз і ще, поки ти не зрозумієш, що тебе почули.

3. Не вступай в контакт з незнайомою людиною, яка хоче з тобою спілкуватися, не відповідай на її питання, не реагуй на будь-які пропозиції і прохання про допомогу. Заготов з батьками кілька фраз, які дозволять тобі припинити цей діалог: «Мені мама не дозволяє розмовляти з незнайомими», «Вибачте, я поспішаю» або просто мовчки йди – ти маєш на це повне право. Якщо людині дійсно потрібна допомога, йому допоможе інша доросла людина. Ти не повинен допомагати чужій людині!

4. Ні в якому разі не йди в безлюдне, погано освітлене місце, якщо за тобою хтось йде, навіть в тому випадку, якщо туди прямує твоя дорога додому. Повернися в школу або на гурток, якщо вони поруч, зайди в магазин, банк, салон краси і попроси співробітників цього місця тобі допомогти – зателефонувати батькам, побути поруч з тобою до їхнього приїзду. Вивчи напам’ять номери телефонів батьків на випадок, якщо у тебе немає телефону, ти його забув або він розрядився.

5. Звертатися за допомогою бажано до людини з дитиною, поліцейського, охоронця, співробітника місця, куди ти зайшов.

6. Категорично не можна заходити в під’їзд або в ліфт з людиною, яка тебе переслідує! Більш того – цього не можна робити взагалі ні з яким незнайомцем! Постався також з підозрою до того, хто стоїть поруч з під’їздом, але не заходить всередину, явно чогось або когось очікуючи. Не заходь з ним в під’їзд!

7. Якщо сталося найгірше і людина на тебе напала – намагається затискати рот, бити, душити і так далі, пам’ятай: для порятунку підходять ВСІ способи! Тому кричи якомога голосніше: «Я вас не знаю! Ви чужий!», кусайся, відбивайся, дзвони і стукай в двері мешканців, навіть незнайомих! Твоє завдання – втекти від нього, зроби для цього все можливе!

якщо хтось переслідує дитину, хлопчик на гойдалці, незнайомець

Поради батькам

1. Дорогі батьки! Обов’язково поговоріть з дитиною про те, що ЗВЕРТАТИСЯ ПО ДОПОМОГУ – НЕ СОРОМНО, не ніяково і не виставляє дитину ні в якому щось неправильному світлі. Допомога може знадобитися і дорослим, і дітям, і ми всі люди, а людське суспільство багато в чому базується на принципах підтримки та взаємодопомоги. Але діти часто соромляться потурбувати незнайомих людей, а також їм ніяково показати, що вони в чомусь підозрюють дорослу людину.

2. Не вчіть дітей, що всіх дорослих треба слухатися! Це призводить до того, що дитина боїться, коли до неї звертається незнайомець і вимагає, щоб вона йшла з ним і робила те, що він скаже.

3. Наші діти часто не вміють кричати і взагалі бояться створювати шум та привертати до себе увагу, тому що ми постійно пояснюємо їм, що в громадських місцях треба вести себе пристойно, не можна шуміти, створювати дискомфорт іншим і так далі. Поясніть, що є ситуації, коли це робити НЕОБХІДНО! Вони називаються екстремальними і вимагають миттєвої і нестандартної реакції.

4. Постарайтеся донести до дитини думку, що її життя і здоров’я найважливіше, важливіше навіть від створення незручної ситуації, занепокоєння для оточуючих і так далі.

5. Дитині віком понад 10 років можна пояснити (без зайвих подробиць), що є такі люди (злочинці), які хочуть зробити боляче. Дитині старшого віку, яка вже знає про статеві взаємини дорослих людей, можна пояснити, що ці відносини стосується виключно дорослих, але є такі хворі люди, які відчувають потяг до дітей. Це дуже серйозний злочин, за який покладається або тривале тюремне ув’язнення, або примусове психіатричне лікування. Якщо дитина зіштовхнулася з такою людиною, її завдання – якомога швидше перервати контакт з нею, втекти і негайно розповісти вам.

6. ЗАВЖДИ зустрічайте дитину, якщо вона раптом про це попросила. Не випитуйте подробиці – просто якомога швидше організуйте зустріч. Не соромте і не пояснюйте, що дитина вже велика і дійде самостійно.

7. Постарайтеся по можливості зустрічати дитини біля входу в під’їзд.

8. Встановіть на мобільний дитини програму, яка дозволяє не тільки вам відстежувати її місцезнаходження, але й дає можливість їй подати сигнал тривоги вам.

9. Слідкуйте за тим, щоб дитина йшла з дому ТІЛЬКИ з повністю зарядженим мобільним телефоном.

10. Домовтеся про те, що дитина постійно вам телефонує – коли виходить зі школи і коли збирається зайти в під’їзд.

11. Домовтеся з про те, що дитина ЗАВЖДИ дзвонить вам, якщо затримується. Якщо її немає через півгодини після призначеного часу, починайте шукати: телефонуйте друзям, однокласникам, вчителям, тренерам, пройдіть по її маршруту, залишивши когось вдома на випадок, якщо вона повернеться, поки вас немає. Звертайтеся в поліцію.

12. І найголовніше: постарайтеся не відпускати дітей, молодших 10 років, самих у школу, в гості, на гурток. Це стосується не тільки випадків, якщо хтось переслідує дитину, а й дорожнього руху: зазвичай до цього віку дитина ще не вміє оперативно оцінювати обстановку, прогнозувати події та швидко реагувати на раптові зміни і незвичайні ситуації. Це єдина міра безпеки, яка гарантує стовідсотковий захист дитини від подібних випадків.

Пам’ятайте, що небажані ситуації краще передбачити наперед і бути до них готовим, тому обов’язково приділіть для цього час і поговоріть зі своїми дітьми!

Ліза Алерт

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook