людина впала з висоти

Падіння з висоти: як надати першу допомогу

Падіння навіть з невеликої висоти може спричинити травму хребта або пошкодження внутрішніх органів. Тому важливо знати, як надати першу допомогу.

Збираєте з дерева врожай, робите ремонт, вішаєте тюль або просто втратили пильність – ніхто не застрахований від падіння з висоти. Особливо поширена ця проблема серед дітей: непоодинокі випадки, коли діти випадають з вікон або балконів, будівель або дерев. Тому кожному важливо знати, як надати першу допомогу людині, яка впала з висоти. В яких випадках обов’язково викликати швидку допомогу? А коли можна обійтися без лікаря?

Як оцінити, чи спричинило падіння з висоти серйозні ушкодження внутрішніх органів?

Падіння з висоти – поширена проблема для дітей до 5 років, особливо хлопчиків, які проживають у містах з багатоповерховою багатоквартирною забудовою, переважно під час канікул. Цьому може посприяти недостатній нагляд батьків, пошкодження огорож на балконах або терасах, а також бажання досліджувати, характерне для цього віку.

Падіння з висоти може призвести до серйозних або навіть смертельних травм. Це залежать від трьох факторів:

  • від висоти, з якої впала людина;
  • якою частиною тіла вдарилася об землю;
  • тип поверхні, на яку впала людина.

Малюки зазвичай отримують травми голови при падінні з висоти, тому що ця частина тіла є найважчою і зазвичай вдаряється першою.

Чи може падіння з невеликої висоти мати серйозні наслідки?

При падінні з висоти менш як 70 см серйозні травми трапляються рідко.

Які типові травми після падіння з висоти?

Падіння з висоти зазвичай призводить до:

  • травми голови;
  • травми хребта;
  • переломи ребер.

Варто пам’ятати, що діти шкільного віку мають гнучку грудну клітку, яка захищає їх, зокрема, від перелому ребер, хоча не можна виключати пошкодження внутрішніх органів грудної клітки (наприклад, легенів).

Перша допомога при отруєнні чадним газом: покрокова інструкція

Перша допомога при опіках: що робити, якщо хтось обпікся

Перша допомога після падіння

Який порядок надання першої допомоги після падіння з висоти?

  • Перш за все, не забудьте подбати про свою безпеку та безпеку оточуючих, проаналізуйте, чи безпечне місце події та чи не загрожує нічого людям навколо.
  • Наступний крок – виклик швидкої допомоги.
  • Далі слід перевірити, чи немає зовнішньої кровотечі. Якщо помітили, то слід накласти пов’язки. Якщо необхідно, перетиснути на ділянки, що кровоточать, час від часу перевіряючи, чи правильний тиск. Якщо кінцівку поранено, підняття кінцівки допоможе зупинити кровотечу.
  • Потрібно стабілізувати голову пораненої людини якомога швидше. Наближаючись до пораненого, особливо до дитини, потрібно обмежити рухи голови.
  • Подальші дії залежать від того, при свідомості чи без свідомості постраждалий.
  • Якщо людина у свідомості, потрібно з’ясувати, що сталося, і передати цю інформацію екстреним службам.
  • Потрібно перевірити, чи може травмована людина рухати кінцівками і чи відчуває їх. Навіть якщо не відчуває болю, вона не повинна вставати.
  • Якщо поранений не відчуває кінцівок і не може ними рухати, це може свідчити про травму хребта. У такій ситуації треба бути обережними: не рухати його тіло. Однак, якщо поранений перебуває в небезпечному для нього місці, його слід перемістити, навіть якщо ми підозрюємо травму хребта. Якщо загрози немає – залишити у попередньому положенні.
  • Якщо постраждалий після падіння з висоти непритомний, слід спочатку перевірити, чи немає кровотечі. Якщо так, починати зупиняти кровотечу.
  • Коли визначили, що потерпілий дихає, потрібно перевірити наявність ознак можливої ​​травми хребта. Про це може свідчити неприродний вигин тіла пораненого, спосіб падіння або земля, на якій він знаходиться. Якщо підозрюєте травму діяти так, як у випадку з людиною у свідомості, що описано вище – залишити поранену людину у встановленому положенні, перевірити її дихання та накрити фольгою або ковдрою. 

Які можуть бути наслідки падіння з висоти?

Не можна недооцінювати будь-яке падіння з висоти – навіть незначна, на перший погляд, подія може спричинити травму хребта або пошкодження внутрішніх органів, невидимі неозброєним оком. Найголовніше в цій справі – це вчасність реагування та правильно надана допомога.

Після прибуття на місце події бригада екстреної медичної допомоги проведе професійну стабілізацію шийного відділу хребта, перевірить стан постраждалого і надасть іншу необхідну допомогу.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook