Благовіщення

Ось що в жодному разі не можна робити на Благовіщення…

На 25 березня припадає велике релігійне свято - Благовіщення. З ним пов'язано безліч прикмет, заборон і традицій. Багато чого робити на Благовіщення не можна.

25 березня згідно з новим церковним календарем відзначаємо одне з найважливіших християнських свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. У цей день віряни славлять сповіщення Діві Марії благої вісті про зачаття і про народження нею спасителя – Ісуса Христа. У народі кажуть: на Благовіщення дівчина косу не плете, а пташка гнізда не в’є. Навколо цього свята зібралося багато прикмет, обмежень та забобонів.

Благовіщення: історія свята

Згідно зі священним писанням, Діва Марія була вихована в єрусалимському храмі, куди її за волі Бога у трирічному віці віддали батьки – святий Іоаким та свята Анна.

У 14 років Марії належало вийти заміж, і первосвященник храму, який знав про її обітницю зберегти цноту, в особливому порядку обрав їй чоловіка-хранителя. Ним став Йосип, тесляр з Назарету. У Домі Йосипа Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу звістку. Вона виносить і народить сина божого і спасителя – Ісуса Христа.

Юна дівчина прийняла божу волю покірно. Для вірян Благовіщення символізує втілення Бога у світі смертних. Відомо, що свято Благовіщення виникло у християн приблизно в IV столітті, а вже до початку VIII століття стало для християн східного обряду одним з найважливіших. Приблизно в той же час його почали відзначати і в західній церкві.

Молитва до Богородиці з проханням про захист

Що не можна робити на Благовіщення

  • На Благовіщення не можна позичати або давати різні речі та гроші.
  • Також не бажано приймати гостей, щоб ті не взяли без дозволу якусь річ з оселі. Цієї заборони необхідно дотримуватись з усіма без винятку, навіть з родичами. Порушивши, можна втратити здоров’я, сімейний добробут, мир та спокій в родині.
  • На Благовіщення заборонено плести, шити, вишивати та в’язати. Таким чином можна заплутати свою долю та нажити нові проблеми.
  • Також не можна торкатися свого волосся, щоб не притягнути неприємності.
  • 7 квітня не можна вдягати нові речі, бо вони швидко зіпсуються. А придбати нові не буде можливості. Ті молодиці, які не послухаються, до наступного року будуть самотні.
  • У цей день не можна починати нову справу, бо вона приречена на провал. З цим пов’язане одне повір’я. День тижня, на який припадає Благовіщення, стане нещасливим для нових починань аж до наступного року.
  • Благовіщення – одне з найважливіших (дванадесятих) християнських свят. У цей день заборонені фізична праця, робота, прання, шиття і прибирання.
  • Зрозуміло, на Благовіщення не можна грішити: лихословити, сваритися, ображати людей або тварин, думати про погане і бажати комусь зла.
  • У Благовіщення дотримується великий піст: не можна їсти м’ясні і молочні продукти. Проте риба і морепродукти в цей день дозволені. Заборонені чревоугоднцтво і вживання алкоголю.
  • У давні часи дівчата на Благовіщення не заплітали коси і не робили зачісок.

На напівзруйнованій стіні проявилася ікона Богородиці

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook