Халва – східна гостя, яка одна з перших з’явилася на наших столах. У той час, коли про пахлаву, лукум, нугу ми чули з вуст заморських жителів, халва вже скромно красувалася в вазочках під час чаювання.
Класична халва – соняшникова, але на прилавках магазинів можна зустріти кунжутну, мигдалеву або горіхову. Як добавки, найчастіше використовуються горіхи, мед, кокосова стружка, цукати, родзинки, сухофрукти та інше.
Корисні властивості халви
- На сході існує думка, що помірне вживання халви сприяє відновленню сил, і тому жодне застілля не обходиться без цієї смакоти. З давніх-давен халву їли при головних болях, ослабленому імунітеті й перших ознаках застуди.
- У східних країнах живе приказка «халва – солодкий і вірний шлях до материнського початку», адже молодій парі перед зачаттям дитини рекомендується поласувати даними солодощами.
- Халва обов’язково має бути присутня в раціоні у вагітних жінок. У ній міститься високий відсоток фолієвої кислоти, яка позитивно впливає на розвиток малюка. Дуже корисна халва і для молодих матусь в період лактації. Вона робить молоко більш насиченим і вітамінізованим.
- Халва – чудовий антиоксидант, що виводить токсичні речовини й сприяє нормалізації в роботі шлунково-кишкового тракту. Необхідні ласощі й людям поважного віку, оскільки компоненти, присутні в складі впливають на мозкову активність і серцево-судинну систему.
- Халва активно використовується в косметології вже багато століть. Хочете гладку і шовковисту шкіру – зробіть масочку з халви й соку алое. Не забувайте балувати себе шматочком ароматної халви, адже щастя залежить від маленьких, але таких солодких приємностей.
Post Views: 27