Кому варто їсти мандарини
А ви знаєте, що батьківщина мандаринів – Китай? До речі, колись ці фрукти могли собі дозволити тільки дуже заможні люди. Сьогодні купити мандарини може кожен, і це невід’ємний атрибут Нового року. Саме із запахом мандаринів асоціюються зимові свята. Нині найбільше мандаринів привозять до нас із Марокко, Іспанії, Аргентини і Сицилії.
Мандарини – особливі фрукти, тому вони не містять нітратів. Шкідливі речовини не можуть співіснувати з лимонною кислотою. Але крім цього, мандарини, як і інші цитрусові, дуже корисні.
Вони містять величезну кількість вітамінів, таких як вітамін С, В, Д, К, а також мікроелементів органічними кислотами. У 200 г мандаринів – 14% денної потреби у розчинній клітковині, 7% від необхідної кількості кальцію, а також магній, залізо і калій. До речі, білу м’якоть мандарина не варто викидати, адже вона також дуже корисна, оскільки містить глікозиди, які зміцнюють судини.
Те, що у мандаринах, як і інших цитрусових, багато вітаміну С – не вигадка. Лише 200 г мандаринів містить 87% денної потреби у вітаміні С. Усі знають про користь вітаміну С, і що цитрусові треба їсти у сезон застуд. Але це не означає, що цитрусові треба наминати кілограмами за раз. Ударні дози вітаміну С не лікують застуду, тож мандаринами лікуватися не вийде. Але так, достатнє споживання вітаміну С частково запобігає застудним захворюванням, та й вітамін С нам завжди потрібен
Скільки можна їсти мандарин на день
Ми у більшості випадків їмо мандарини свіжими. А також з них готують компоти, соки, варення, цукерки, мармелад, використовують як додаток до десертів і салатів. Мандаринову шкірку вживають при виготовленні різних настоїв, сиропів та екстрактів.
Але мандаринами не можна захоплюватися! Дорослій людині, яка не худне, не має цукрового діабету, на добу потрібно 225 – 325 грамів вуглеводів. Дітям необхідно значно менше, тому слід протягом дня з1їдати кілька мандаринів, або відмовитися від вуглеводів того дня.
Кому не можна їсти мандарини
Мандарини можуть подразнювати нирки і слизову оболонку шлунка і кишківника. Тому мандарини не рекомендовано їсти при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, ентеритах, коліті і загостреннях запальних захворювань кишківника, а також при холециститі, гепатиті і гострому нефриті.
Мандарини можуть спровокувати:
- порушення у роботі шлунково-кишкового тракту;
- проблеми з печінкою;
- ріст цукру в крові;
- індивідуальна непереносимість цитруса;
- реакція на речовини, якими обробляють шкірку мандаринів;
- непереносимість, алергія на цитрусові.
Пам’ятайте, що мандарин вважається одним із найсильніших алергенів серед усіх цитрусових. А у деяких людей реакція може проявитися навіть після кількох дольок мандарина! Може з’явитися подразнення, свербіж, лущення шкіри, що є проявом алергічного дерматиту. Він може супроводжуватися почервонінням очей, нудотою, блювотою, набряком, кашлем, закладеністю носа.
Дітям до року вживати в їжу цитрусові категорично заборонено. У дітей алергія проявляється інтенсивніше і лікується складніше, тому не варто давати небезпечний цитрус з самого дитинства. У раціон фрукт вводити треба поступово, не більше 2-3 дольок в день. Спочатку потрібно обов’язково порадитися з лікарем: у дитини може бути індивідуальна непереносимість мандаринів. Пам’ятайте, що діти не можуть самі проконтролювати кількість з’їдених цитрусів, а під час застіль часто на це ніхто не звертає уваги.