Духовність Сім'я

Ніколи не говоріть цього тим, хто в депресії. А лише це!

Депресія — це нормальна реакція на труднощі та складні часи. Тож дуже важливо, як ми реагуємо на людину, яка опинилася в депресії.

Три фрази, які, за жодних обставин не варто говорить людям у депресії.

„Розберися з цим“

Переконана, якби можна було просто „розібратися“ з депресією, то більшість людей без зволікання вийшли б із неї. Якби це було так просто, то багатьом людям не довелося б приймати такі спеціальні ліки. Подібні висловлювання завдають додаткові рани.

„Ти в депресії, бо нагрішив“

Подібне говорили Іову його друзі. І ми знаємо, що Бог відповів їм в кінці: „Запалав я гнівом проти тебе й проти обох твоїх друзів, бо ви не говорили про мене по правді, як мій слуга Іов“ (Іов 42: 7). Незважаючи на свою депресію, Іов залишався праведним, а ось його друзі говорили неправильно про нього і до нього.

Навіть коли зрозуміло, що депресія наступила через гріх, ми завжди повинні дочекатися слушного часу. Правильні слова, сказані в неправильний час, можуть зачинити двері і не дати людині прийти до покаяння.

„У тебе немає віри, тому ти в депресії“

Часто вірні заявляють, що якщо ти небагатий, нещасливий і неуспішний, то у тебе немає віри. Але це помилкове бачення. Багато невірних, тих, хто веде нечестиве життя, поміж тим є багатими, успішними і виглядають навіть дуже щасливими. Тоді як багато відданих християн бідні, не такі успішні, згідно зі світовими стандартами, а іноді й не дуже щасливі.

Коли ми стикаємося з важкими обставинами, наша віра нагадує нам, що Бог не залишив нас і ніколи не залишить. Наша віра нагадує нам, що Бог завжди все оберне нам на благо.

Що говорити людям в депресії.

„Я молюся про тебе“

Молитва — потужна зброя… Наші молитви можуть зробити для когось у депресії у стократ більше, ніж все, що ми могли коли-небудь сказати.

„Подзвони мені, коли захочеш поговорити“

Дуже важливо, що в такому стані людина може поговорити з кимось, хто не буде його засуджувати…

„Бог з тобою, навіть якщо ти зараз цього не відчуваєш“

Ми всі знаємо, що це так. Але іноді потрібно, щоб хтось нагадав про те, що Бог нас не залишив.

Кожному з нас доводилося стикатися з тим, що ми розумом пам’ятаємо, що Бог є, але наше серце сумнівається, тому що ми не відчуваємо Його присутності, коли молимося, читаємо Біблію.

У такий момент важливо, щоб був хтось, хто скаже, що Бог не відвернувся від нас.

Джерело

Дата публікації: 04.08.2020 img Поділитися