Нетрадиційне використання чаю

Що ви знаєте про нетрадиційне використання чаю? Можна покласти чайні пакетики на очі або почистити сухим чаєм килим. А ще?

ПОЛІРОЛЬ ДЛЯ МЕБЛІВ. Заварка повертає блиск і освіжає вироби з дерева – підлогу, паркет, меблі. Спершу слід помити, а потім відразу протерти змоченою в чаї м’якою ганчіркою (0,5 ст. ложки чорного чаю залити 1 л окропу, 5 хв настоювати, потім змішати з 2 л води).

ФАРБА ДЛЯ ТКАНИН. Здавна відомі фарбувальні властивості чаю. Ним можна легко тонувати вироби з бавовни і вовни. Для цього 2 ст. ложки заварки залити 1 л окропу, поставити на вогонь і додати 2 ч. ложки солі. Чай варити 3–5 хв, після цього виріб вимочити у відварі протягом 10–15 хв. Відтак прополоскати у холодній воді з додаванням оцту.

ПРИМАНКА ДЛЯ ТАРГАНІВ. 1 ст. ложку чаю залити 1 скл. окропу і 5 хв настоювати. Додати у чай варений жовток, 1 ч. ложку борної кислоти, цукор і борошно. Із суміші скотити кульки і розкласти у місцях скупчення комах, недоступних для дітей та домашніх тварин.

АНТИМІЛЬ. У шафі треба розкласти марлеві пакетики зі свіжим ароматним чаєм.

ОСНОВА ДЛЯ ТІСТА. Наші бабусі використовували проціджену холодну заварку для приготування тіста для солодких булочок і рулетів.

ДОБРИВО. Деякі господарі вважають, що корисно для аерації та підживлення на відро ґрунту додати 1 скл. висушеної заварки від випитого чаю. Бабусі радять як добриво використовувати так званий третяк. Тобто двічі заварити чай і випити, а третьою заваркою підживити вазони. На внесення сухої заварки в лунки під час садіння добре реагують огірки та помідори.

КОМПОСТ. Квітникарі радять використовувати чай під час садіння вазонів. Для цього на дно горщика потрібно покласти дренаж, а зверху на нього – шар чаю, потім – ґрунт. Поки рослина розпустить коріння до чайного шару, заварка перегниє і вийде корисний для нього компост. Особливо корисний чай для папороті. Вона дуже страждає від великої кількості карбонатних солей у воді, а чай м’яко окислює ґрунт і допомагає рослинам впоратися з проблемою.

МУЛЬЧА. Чайні відходи можна використовувати і як мульчу в горщиках, тільки в сухому вигляді, а не просто із заварника. Сира мульча може покритися пліснявою А ще її дуже любить мошка. Відходи чаю добре розпушують і компостну купу. До того ж прискорюють компостування. На форумах квітникарів можна знайти інформацію про те, що мульча з чаю або кави сприяє швидкому розмноженню цінних сортів гладіолусів з великими квітками, адже вони дають мало «діток». Щоправда, для цього треба замульчувати грядку з осені шаром до 10 см.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook