* Щоб позбутися неприємного запаху в кухні, спаліть на газовій конфорці невеликий шматочок сухої цедри лимона або апельсина. Стане в пригоді й такий рецепт: у каструлі прокип’ятіть протягом кількох хвилин воду з додаванням оцту, а потім провітріть приміщення.
* Очистити повітря в кімнаті допоможе звичайний чай: повісьте на вікно, над дверима та під люстрою по два пакетики чорного чаю і влаштуйте протяг на 15–20 хвилин. До речі, цей спосіб не тільки освіжає повітря, але й дезінфікує.
* Спекатися неприємного запаху в холодильнику можна за допомогою активованого вугілля або нарізаного на скибочки черствого чорного хліба, який теж є хорошим адсорбентом. Хліб треба міняти не рідше, ніж раз на тиждень, а активоване вугілля – через 2–3 тижні. Також радимо поставити на середній поличці холодильника відкриту пачку питної соди або насипати її в блюдце.
* Запах цибулі з ножа добре знімає сира морква або крапелька олії. Перед тим як різати на дошці цибулю або часник, натріть її шматочком лимона.
* Аби нейтралізувати різкий запах від смаження риби, в олію покладіть одну картоплину, обібрану й порізану на скибочки.
* Щоб позбутися неприємного запаху після приготування риби в мікрохвильовій печі, поставте на розігрівання кухлик води з кількома краплями лимонного соку.
* Аби порятуватися від неприємного запаху в шухляді або серванті, покладіть туди на 2–3 дні кілька шматочків деревного вугілля в коробочці з отворами.
* Запах цвілі в пляшках можна ліквідувати, якщо налити в них кавову гущу і потримати кілька годин.
* Якщо неприємного запаху набули меблі, треба промити шухляди, полиці та стінки слабким розчином марганцівки й просушити.
* Швидко позбутися неприємного запаху допоможуть також розтерті на порошок листя м’яти, квітки лаванди, пелюстки троянди або гвоздики, ваніль, тирса або хвоя ялівцю, кедра, сосни. Порошок треба сипати на ледь нагріту металеву або керамічну пластинку (взимку – на батарею опалення), і приємний аромат розійдеться по кімнатах.