Здоров'я та краса Сам собі лікар

Не всі йогурти однаково корисні, а деякі навіть шкідливі

Ви теж вірите у те, що йогурти дуже корисні і позитивно впливають на шлунково-кишковий тракт? Тоді прочитайте їхній склад. Ось що там має бути і чого бути не повинно…

Чого не має бути у складі йогурту

E 1442 –небезпечний для підшлункової

Останнім часом збільшилася кількість пацієнтів з діагнозами панкреатит, які ведуть здоровий спосіб життя і активно вживають йогурти. Чимало корисних, на перший погляд, продуктів містять E 1442. Це генетично модифікований кукурудзяний крохмаль (загущувач, стабілізатор), якого не терпить підшлункова.

Міф про диво-бактерії

Доведено, що багато з широко розрекламованих диво-бактерій не виживають у шлунку людини довше ніж декілька хвилин і, відповідно, не встигають надати жодного цілющого впливу. Та й говорити про користь кисломолочних продуктів можна тільки тоді, якщо вони натуральні.

Консерванти

Якщо у складі йогурту не вказані консерванти, а його термін придатності становить близько 30 днів, такий йогурт купувати не варто. Адже є висока ймовірність, що виробник “забув” вказати про наявність консервантів. Або ж продукт термічно оброблений, тоді користі від йогурту з терміном зберігання понад місяць – ніякої.

Який йогурт найкорисніший

Безумовно, найкорисніший йогурт – приготований власноруч із якісного молока та закваски. У ньому точно не буде ароматизаторів, барвників та консервантів. А кількість цукру ви може точно контролювати або взагалі виключити.

Якщо ж ви все-таки хочете купити йогурт, обирайте той, який має найменший термін придатності. Згідно з держстандартом, максимальний термін придатності йогурту – 14 діб.

Відмовтеся від вживання йогуртів із додаванням фруктів, особливо екзотичних. Фруктові добавки – один з найбільших “мінусів” йогурту, адже їхній смак та аромат підсилюють і доповнюють консервантами, щоб йогурт з додатками не псувався.

Під час виробництва йогуртів дозволено застосовувати харчові добавки та натуральні ароматизатори, але краще вибирати ті продукти, де кількість цих добавок якомога менша. Якщо у складі є ароматизатори, ідентичні натуральним, краще від такого продукту відмовитися.

 

Дата публікації: 15.02.2021 img Поділитися