енергетичний вампір

Не тільки енергетичні вампіри: які люди крадуть вашу енергію

Енергетичний вампір - загальний термін, який позначає людей, які крадуть вашу життєву енергію. Такі люди можуть бути різними, навіть усміхненими, товариськими і комунікабельними. Варто навчитися розрізняти і виявляти енергетичних вампірів, адже вони бувають різних видів і можуть маскуватися під "хороших людей".
Людей, які крадуть енергію, називають “енергетичними вампірами”. Таких токсичних людей потрібно навчитися виявляти, а згодом уникати та фільтрувати зі свого оточення, позбуватися, як непотрібних речей. Вони надто дорого вам обходять, забирають найдорожче – життєві сили.

Оточення може як стимулювати, так і стримувати наші прагнення та розвиток. Як надихати, так і зневірювати. І якби не було складно, якщо стосунки та спілкування висмоктують з вас енергію, може, варто їх розірвати?

Як виявити енергетичного вампіра

Придивіться та вирішуйте, чи потрібні у вашому житті:
  • Критики“: бачать помилки у всьому, що ви робите і за першої нагоди вказують на недоліки. Їхня мета – не допомогти, а лише звинуватити, вони завжди знаходять негатив у ваших успіхах чи спробах його досягти.
  • “Жартівники”: намагаються вас принизити, поставити в незручне становище, показати у поганому світлі. Зазвичай, маскують це у форматі жартів, але не завжди відчувають межі.
  • “Пліткарі”: тут усе зрозуміло. Навіщо вам люди, які отримують задоволення, смакуючи чужими невдачами та поганими новинами? Навіщо вам ті, хто не лише забирає час зайвими плітками, а й ваші невдачі сприймає як ще один інфопривід?
  • “Усе погано”: живуть в постійному негативі, у них все погано, а навколо – суцільна зрада. Їхній вірус заразний, варто триматись подалі.
  • “Жертви”: постійно скиглять і скаржаться на проблеми. Як би не хотів допомогти, з часом розумієш, що проблеми ці ніколи не закінчуються. Бо їм подобається перебувати у стані, коли їх шкодують та підтримують. Вони уникають відповідальності, їх життєвий вибір – страждати.
  • “Егоцентрики”: говорять більше ніж, слухають, і переважно про себе. Не надто переймаються твоїми обставинами, власні ж важливіші.
  • “Судді”: мають про все свою думку, і говорять її навіть тоді, коли їх не питали. Альтернатив їй не сприймають, вважаючи свою думку – єдиною правильною. Запекло захищають та насаджують. Люблять повторювати “а я ж казав, а ти не вірив”.
  • Маніпулятори“: різними способами скеровують твою поведінку до вигідних лише їм вчинків. Грають на емоціях, шантажують, ставлять умови, підмінюють реальні факти.
  • Інші енергетичні вампіри: заздрісники, істерики, брехуни і просто люди, в компанії яких погано і хочеться скоріше додому.
Фільтруйте оточення, заберіть зі свого життя тих, хто пригнічує, демотивує та постійно тягне вниз. Людина, на перший погляд, може давати, але насправді забирає. Якщо ви почуваєте втомленими, виснаженими, з поганим настроєм після розмови з людиною – краще обмежити з нею спілкування до мінімуму. Так покращиться ментальне здоров’я і з’явиться вільний час для нових ідей та людей.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook