Навіщо потрібні іграшки для кішок та кошенят

За допомогою забавок можна позбутись зайвої енергії, подолати агресію. Навіть більше, без ігрового приладдя кіт може почати сумувати та шукати собі іграшки серед предметів домашнього інтер’єру.

Кіт, яким би милим він не був, залишається мисливцем. Отож, за умови гарного самопочуття, правдивим показником життєвої активності є бажання бавитись. Котячі іграшки необхідні, щоб тварина могла задовольнити це бажання та зберігала гарну фізичну форму. Особливо актуально це для тих вихованців, котрі живуть у квартирі та не мають іншого пухнастого друга для спільних ігор. Іграшки для кошеняти та дорослих котів потрібні для реалізації закладених природою інстинктів та для хорошого самопочуття.

За допомогою забавок можна позбутись зайвої енергії, подолати агресію. Навіть більше, без ігрового приладдя домашній улюбленець може почати сумувати та шукати собі іграшки серед предметів домашнього інтер’єру.

Іграшки для пухнастиків: які є види та їх особливості

Якщо раніше як іграшки використовували папірчики та обгортки, то зараз у зоомагазинах доступний великий вибір приладдя для дозвілля тварин. Сучасні іграшки представлені у відмінних формах, розмірах та з різним смисловим навантаженням. Вибір залежатиме від уподобань кота та від фінансових можливостей власників. Ось основні види забавок:

  1. Прості іграшки. Мають найбільший попит та популярні у всіх пухнастиків незалежно від породи та віку. Сюди входять:
  • М’ячі. Бувають гумові або з інших синтетичних матеріалів. Практичні та швидко захоплюють увагу домашнього улюбленця. Також існують стрибунці, котрі відштовхуються від різних поверхонь та дуже подобаються тваринам. Можна придбати м’ячик з додаванням котячої м’яти. Прозорі моделі з дзвіночком всередині забезпечать тривалий інтерес до розваги.
  • Здобич. Купити мишку для кішки або інші різновиди, такі як пташка або рибка — безпрограшний варіант. Виготовляються забавки у формі здобичі як з синтетичних, так і з натуральних матеріалів.
  • Дражнилки. Представлені у вигляді вудочки, до котрої на мотузці кріпиться м’ячик, рибка або будь-який інший різновид. Котові вони нагадують процес полювання за здобиччю.
  1. Інтелектуальні забавки. Мають великий попит. Ця категорія іграшок допомагає розвивати логічне мислення у котів. Це можуть бути лабіринти, де тварина повинна вполювати м’ячик або ж будиночки для ігор, з котрих потрібно знайти вихід або віднайти здобич.
  2. Інтерактивні. Допомагають розвинути швидкість реакцій та увагу пухнастика. Популярна модель — коробка з отворами, з котрих з’являється здобич. Логічно, що кіт має встигнути ловити її. Також можна придбати інтерактивний килимок, котрий не гірше привертає увагу домашнього улюбленця.

Звичайно, це не всі різновиди забавок для пухнастих друзів. Незалежно від обраного варіанту важливо пам’ятати, що коти — це допитливі та грайливі тварини. Ігри мають велике значення для психічної, фізичної та емоційної стабільності тварини. Вони допоможуть урізноманітнити буденність кота, особливо якщо він вимушений часто залишатись сам. Важливо правильно вибирати забавки, щоб вони підходили кішці за розміром, її вподобаннями та рівнем активності.

Яку користь мають іграшки для котів

Розваги для кошенят та дорослих котів — це не тільки джерело радості. Ігри — це позитивна активність, котра має вплив на багато аспектів. Перш за все — імітація полювання, потреба у котрій закладена у тварині генетично. Також, це можливість підтримувати належний рівень фізичної активності. Якщо не дотримуватись норми, то кіт почне набирати вагу, що матиме негативний вплив на здоров’я. Ось ще декілька причин, для чого пухнастику потрібні забавки:

  • Для розумової стимуляції. Не отримуючи нових вражень, тварина не буде навчатись нового, що звичайно негативно відобразиться на її поведінці. Розвиваючі іграшки для котів допоможуть розвивати домашнього улюбленця належним чином.
  • Якщо в оселі немає кігтеточки та іграшок, то це спричинить тривогу та нудьгу.
  • Соціалізація. Якщо тварині доводиться довго чекати власника з роботи, а вона у цей час не має чим розважитись, то це викличе почуття самотності.
  • Нормалізація життєво необхідних процесів. Кішка з достатнім рівнем фізичної активності матиме хороший апетит та міцно спатиме. А ще це позитивно вплине на перистальтику, тому вихованець не матиме проблем з туалетом.
  • Міцний зв’язок з власником. Щоденні спільні ігри допоможуть закріпити у кішки правильну поведінку та нормальний рівень соціалізації. Тварина буде спокійною та буде довіряти людині.

Важливо грати і з кошенятами, і з дорослими кішками та літніми котами. При цьому варто купувати іграшки з урахуванням вікових особливостей. Спеціалісти радять дозувати час активності, щоб дозвілля з котом приносило йому тільки користь.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook