Настоянка з журавлини від тиску, циститу і застуд

Журавлина знаходить широке застосування в народній медицині як засіб лікування безлічі захворювань. Вона навіть допоможе при циститі, гіпертонії і застуді. А ще це не тільки корисно, а й смачно!

Рецептів з журавлини є велика кількість і немає можливості перерахувати всі. Це не тільки компоти і морси, а сфера застосування журавлини куди різноманітніша.

Журавлинний морс

Журавлинний морс підвищує загальний тонус організму і допомагає боротися з різними інфекціями. Крім того, він дуже корисний при боротьбі з інфекційними ураженнями організму, зокрема це відноситься до сечовивідних шляхів. Він містить найсильніші антиоксиданти, які сповільнюють прикріплення бактерій до стінок сечового міхура. Це є профілактикою проникнення інфекцій в організм.

Журавлинна настоянка

Для приготування журавлинної настоянки на спирту знадобиться по одній склянці журавлини, цукру і спирту. Ягоди слід залити окропом і настоювати протягом п’яти хвилин. Після того, як вони размягчаться, воду треба злити і додавши цукор, перетерти все в однорідну масу. Після цього додається спирт і суміш настоюється протягом 12 годин. Потім засіб переливається в каструлю, ставлять на вогонь з метою розчинення цукру. На завершення процесу приготування, треба процідити настоянку, злити в пляшку і продукт можна вживати. Оскільки засіб виходить вельми міцним, можна розбавити його водою.

Кисіль з журавлини

Кисіль з журавлини добре допомагає при простудних захворюваннях, також ефективний при лікуванні грипу, завдяки підвищеному вмісту кислот, зокрема саліцилової і аскорбінової. Кисіль зберігає вітаміни всіх ягід, які входять до його складу. Допускається його застосування як заміна одного з добових прийомів їжі. Корисний при підвищенні кислотності організму як засіб, що сприяє посиленню його лужного середовища. Прийом журавлинного киселю показаний при гастритах, виразках шлунка і дванадцятипалої кишки. Містить в своєму складі органічні кислоти, що допомагають підвищувати загальну імунний захист організму. Властивості киселю залежать від тих плодів, на яких він приготований.

Лікування журавлиною нирок

Завдяки властивостям журавлини надавати бактерицидну дію в нирках і сечовивідних шляхах, вона широко застосовується для лікування різних захворювань нирок і сечостатевої сфери. Рекомендується настій, що складається з пари столових ложок ягід журавлини, залитих половиною літра окропу і настояних протягом 2 годин в термосі. Приймати треба 5 разів на день по половині склянки перед їжею. Найкраще їсти ягоди, попередньо змішані з медом або цукром. Лікуватися слід до того моменту, поки не стане помітним поліпшення стану.

Лікування циститу журавлиною

Природа циститу інфекційна і викликається він впливом шкідливих бактерій, що потрапляють ззовні в сечовий міхур. При сприятливому середовищі для розвитку запального процесу, він почнеться неодмінно. Журавлина містить в своєму складі кислоти, які цьому перешкоджають. Це відбувається в результаті зміни кислотно-лужного балансу в сечовому міхурі. Бактерії гинуть тому, що втрачають можливість повноцінно розмножуватися і виживати. При постійному вживанні ягід журавлини в їжу бактерії перестають закріплюватися на стінках сечового міхура, оскільки його середовище стає неприйнятним для них. Якщо регулярно, щодня з’їдати по дві столові ложки журавлинних ягід, цистит більше ніколи турбувати не стане. Можна перетерти їх, посипати цукром або приготувати кисіль.

Лікування журавлиною гіпертонії

Можна випробувати такий засіб із застосуванням журавлини від гіпертонії. Сік журавлини в обсязі пари склянок змішується з половиною склянки цукру, доводиться до кипіння, постійно перемішуємо. Протягом 2 днів сік треба випивати натщесерце, повною дозою. При цьому протягом дня слід приймати настій шипшини. Тривалість одного курсу лікування становить півтора місяця. Передбачено перерву в один місяць. Крім того при підвищеному артеріальному тиску рекомендується приймати в їжу стакан журавлини щоранку разом із настоянкою з квітів глоду.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook