Здоров'я та краса Народна медицина

Настоянка з перцю та алое для суглобів і кісточок на ногах

Ця настоянка універсальна: нею натирають коліна, коли крутять, прикладають до кісточок на ногах, роблять компрес при ангіні та гаймориті. Навіть рани затягує і зубний біль вона приглушує!

Рецепт, про який хочу розповісти, може бути корисний при болях у суглобах, слабкості м’язів рук і ніг, а також при ангіні, гаймориті та багатьох інших недугах.

Цією універсальною настойкою я користуюся в пам’ять про мою бабусю-травницю. Приготувати настойку неважко.

Подрібніть ножем один великий червоний гіркий перець разом з насінням, посічіть один нижній великий листок алое (вазон перед цим тиждень не поливати!), додайте одну столову ложку (з гіркою) подрібненого сухого чистотілу або 2 столові ложки свіжого, а якщо весняного – то прямо з коренем, залийте 400 г горілки.

Перемішайте все це дерев’яною ложкою в півлітровій банці, закрийте банку фольгою, а зверху ще й полотняною серветкою. Поставте в кухонний стіл на 21 день, щодня струшуйте. Потім процідіть, зберігайте в холодильнику на нижній полиці.

Я, правда, не ціджу і в холодильнику не зберігаю: баночка з настойкою стоїть у мене в затемненому місці біля ліжка, – постійно нею користуюся, вона завжди під рукою.

Настоянку застосовую так: змочую рідиною хворе місце, накриваю вовняною хусткою, зверху – ковдрою. Лежу 20-30 хвилин. А коли біль вщухає, встаю.

Травички, які знаходяться в настоянці (пам’ятаєте, говорила, що рідину не проціджую), прикладаю до кісточок біля великого пальця на ногах, інших хворих місць, – таким чином, нічого з цілющої настоянки не пропадає.

Від гаймориту змочують настоянкою ніс від міжбрівних ямочок і особливо перегородку між ніздрями, прикривають вовняною рукавичкою і тримають 20-25. Потім повторюють процедуру. І так сім разів.

Якщо починається ангіна, змочіть настойкою нижню частину обличчя – від ямочки за лівим вухом, далі по підборіддю до ямочки за правим вухом. Пов’яжіть голову хусткою і через 20-25 хвилин повторіть процедуру. І так – теж сім разів.

Порізали палець – опустіть його в настоянку, підніміть руку вище рівня серця, потримайте 15 хвилин, і рана затягнеться.

Занив зуб – прикладіть на ясна хворого зуба змочену в настоянці ватку, притисніть щоку рукою в вовняній рукавиці на 10-15 хвилин, і зуб заспокоїться.

Джерело

Дата публікації: 12.05.2021 img Поділитися