За новими державними нормами, напилення має бути на всіх вікнах. Про це має свідчити відповідна етикетка. Але не всі виробники цього дотримуються.
Перевірити, чи є на склі напилення, може будь-який покупець за допомогою запальнички. Достатньо піднести до вікна ввімкнену запальничку. Якщо там два скла, то буде чотири віддзеркалення. На звичайному склі вони всі однакові, а на енергозберігаючому – одне з них буде іншого кольору. Наприклад, три вогні жовті, а передостаннє, рожеве.
Новинка на ринку – мультифункціональне вікно. На ньому напилення наносять на внутрішню частину зовнішнього скла склопакету.
Таке скло не тільки зберігає тепло в будинку, а й відбиває інфрачервоне сонячне проміння. Улітку в хаті з такими вікнами буде прохолодно. Такі вікна дорожчі на 30 відсотків порівняно зі звичайними.
Але з ними людина заощаджує не тільки на опаленні будинку взимку, а й на охолодженні влітку. Через 2-3 роки це набуде значного поширення.
Вікна зі срібним напиленням не потребують особливого догляду. Мити їх можна, як і звичайне скло. Срібне напилення в середині склопакета, тому миючі розчини з ним не контактують.