Вазони Город

Місячний календар 2020: сприятливі дні для посіву насіння на розсаду

До початку дачного сезону ще досить багато часу, але вже зараз можна починати планувати майбутні посадки з урахуванням оптимальних дат посіву овочів.

Давно помічено, що вірний супутник Землі впливає не тільки на припливи й відливи на планеті, але і на зростання всього живого. Тому, плануючи посадки, ми часто звіряємося з Місячним календарем. Але це не єдине, чим слід керуватися.

Не менш важливо враховувати й кліматичні умови свого регіону. Адже терміни посадки рослин в ґрунт різняться для середньої смуги й південних або північних областей. А значить, і висівати насіння слід в першу чергу відповідно до них.

Але нерідко буває, що начебто і вчасно все посіяли, а урожай відверто слабенький. У моркви з буряком була відмінне бадилля, а коренеплоди під нею виявилися дрібними. Може бути, причина криється в невідповідному фазі місяця, при якій висівали насіння.

Сприятливі дні для посіву насіння овочів на розсаду

посев семян на рассаду

Виростити хорошу розсаду не так і складно, якщо дотримуватись ряду правил. Перше, що необхідно, – це використовувати якісне насіння від перевірених виробників. Не менш важлива і ґрунт для розсади: її можна придбати в магазині або зробити самостійно. Головне, щоб вона складалася з таких компонентів, як торф, перегній і дернова земля.

Правильно потрібно підібрати й місткість для посадки. Краще вибирати спеціальні контейнери, торф’яні або паперові горщики.

І звичайно, велике значення має вибір часу посадки насіння на розсаду. Враховувати треба як саму культуру (її насіння можуть проростати довго або, навпаки, швидко), її сорт (ранній, середньостиглий або пізній), так і регіон, де вона буде рости.

У запропонованих нижче таблицях ми представили найбільш сприятливі, за місячним календарем, дні для посіву насіння на розсаду. Ви зможете вибрати оптимальну дату, виходячи з усіх перерахованих вище рекомендацій.

Посів насіння перцю на розсаду

рассада перца

Перець висівають на розсаду в перших числах березня або вкінці лютого, адже для визрівання йому потрібно мінімум 15 тижнів. Так що якщо ви ходите насолодитися першими плодами вже в червні-липні, посів варто провести не пізніше початку березня, а ще краще в лютому.

На пакетиках насіння вказано орієнтовний час посадки, звіривши яке з Місячним календарем, ви зможете визначитися з оптимальною датою. Але враховуйте те, що перець сходить досить довго. Тому перед посівом насіння потрібно підготувати, тобто проростити. На це буде потрібно 2-3 дні.

Найбільш сприятливі дні: 24-25, 28-29 лютого, 1, 4-6, 27-28 березня.

Посів насіння баклажана на розсаду

росток баклажана

Такий примхливий овоч, як баклажан, також потребує раннього посіву на розсаду. Це теплолюбна рослина, її можна пересаджувати в ґрунт лише через 65-70 днів після посіву. У середній смузі це звичайно третя декада травня, в південних регіонах – початок квітня, а на півночі – перша декада червня.

Нескладно порахувати приблизний день посіву: відніміть від передбачуваної дати пересадки в ґрунт 70 днів, протягом яких розсада буде вирощуватися в будинку.

Найбільш сприятливі дні: 24-25 лютого, 4-6 березня.

Посів насіння помідорів на розсаду

рассада томатов

Час посіву насіння томату на розсаду залежить від обраного вами сорту й місця, де ви їх плануєте вирощувати (в теплиці або відкритому ґрунті). На пакетиках насіння завжди вказується термін дозрівання овочів, який відраховується від часу появи сходів до збору врожаю.

Насіння помідорів починають проростати на 3-5-й день після посіву. Щоб прискорити сходи, замочіть їх у теплій воді на добу.

Скоростиглі томати можна знімати вже через 80-100 днів після проростання насіння, середньостиглі – через 110-120 днів і пізньостиглі – до 140 днів.

Для теплиці посів насіння можна провести раніше, вже в лютому, а ось для відкритого ґрунту його слід відкласти до середини березня. При пізній весні терміни можуть зрушитись ще на кілька тижнів.

Найбільш сприятливі дні: 24-25, 28-29 лютого, 4-6, 27-28 березня.

Посадка насіння огірків на розсаду

рассада огурцов

А ось з посівом насіння огірків на розсаду поспішати не варто, тому що вони проростають швидко та вже через два-три тижні готові до пересадки. У середній смузі огіркову розсаду зазвичай пересаджують у відкритий ґрунт на початку травня, тому висівати насіння там слід не раніше другої декади квітня.

У південних же регіонах терміни посіву випадають на початок березня, а в північних – на перші числа червня.

Не давайте розсаді огірків перерости, інакше вони погано перенесуть пересадку, і довго потім будуть приживатися.

Найбільш сприятливі дні: 27-28 березня, 1-2, 7, 24, 28 квітня, 5-7, 25-26 травня, 1-4, 22-23, 30 червня, 1 липня.

Посів насіння капусти на розсаду

рассада капусты

Хоча капуста і невибаглива рослина, проте потребує великій кількості світла. Його нестача призводить до витягування і пожовтіння розсади. Тому для молодих рослин потрібно виділити найбільш висвітлене місце в будинку.

Розсада капусти витягується також і через занадто високу температуру при її вирощуванні (особливо в нічний час). Тому після проростання насіння помістіть розсаду в більш прохолодне приміщення, температура в якому не повинна перевищувати 13-14 ° C вдень і 9-10 ° C вночі.

Залежно від сорту, капусту на розсаду висівають в різні терміни: ранню – з середини березня, середньостиглі сорти – з другої половини квітня і пізні – з початку квітня. Після появи сходів ранню розсаду першої пересаджують у відкритий ґрунт через 30-40 днів, другий – через 40-50 днів і третій – приблизно на 50-60-й день.

Найбільш сприятливі дні: 17-18, 27-28 березня, 1-2, 7-8, 14, 24, 28 квітня, 5-7, 25-26 травня, 1-4, 22-23, 30 червня, 1 липня.


Дата публікації: 18.02.2020 img Поділитися